Skocz do zawartości

Subkultury ;p


lilkaxx4
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

"Strzelam: przy okazji, poza całym gadaniem o tolerancji podobają jej się faceci emo, tak jak Grześkowi emo dziewczyny."

Tak, sama jestem emo tak jak moja siostra.

może i lubię chłopaków emo, ale ciężko takich znaleźć bo w dzisiejszych czasach mężczyźni boją się wyrażać samych siebie.

 

"Zgadłem? :D"

yes hihi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli czytałeś o emo to pewnie same bzdury , które piszą jakieś dresy, którzy nie posiadają krzty tolerancji :shock:

Po co mam czytać nt subkultur, które wyrażają i charakteryzują przede wszystkim pewne ramy w stylu i modzie i to one określają przynależność do pewnej subkultury z którą chce się być utożsamianymi. Jeżeli twierdzisz, że tak nie jest to pokaż mi człowieka, który wygląda jak skrajny nacjonalista w jeansach i desantówkach z wygoloną głową, który na co dzień słucha czarnego 50Centa to uwierzę.

 

Żałosne

Jest to, że to Ty sama właśnie w tym momencie myślisz stereotypowo, że jak większość Polaków jak nie wiem o co chodzi, to klepię wikipedię i google.

 

Jeśli znasz kilku emo pedałów to chyba o nich dużo nie wiesz,

Szczególnie jak się z jednym chodziło 13 lat do jednej szkoły i od małego widziało się jego rozwój i tendencję, aż w końcu wybrał swoją drogę, przyodział do tego odpowiedni design, oraz kilku innych w czasach technikum. Poza tym, a co mam więcej wiedzieć o "EMO-PEDALE"? Co mam go pytać ilu miał partnerów czy co, bo nie rozumiem tego zarzutu kompletnie.

 

pewnie boisz się do takich ludzi zbliżać :o

Ja się ludzi nie boję, bo nikomu krzywdy nie zrobiłem, ani też nikt tej krzywdy mi nie wyrządził, nie wiem więc skąd takie głupie myślenie. Zadałaś pytanie w 1 poście więc udzieliłem swojego zdania, a że Ty nie potrafisz tego przełknąć świadczy o tym, że tej dyskusji w ogóle nie powinnaś zaczynać, bo jak widać liczyłaś widocznie na same komentarze w stylu "nie przeszkadza mi nic", "to bardzo fajni ludzie!".

 

 

A poza tym jeśli znasz takich ludzi to daj jakiś link żebym mogła ich zobaczyć ewentualnie poznać, bo nie wierzę . ;p

Ile Ty masz lat? Bo mam wrażenie, że nie za wiele i chyba nie rozmawiamy na tym samym poziomie jak dorośli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Ile Ty masz lat? Bo mam wrażenie, że nie za wiele i chyba nie rozmawiamy na tym samym poziomie jak dorośli.

W profilu jest 14 więc chyba zeszliście na za ciężkie tematy ;)

Zgadza się,że mam 14lat, ale to nie znaczy, że nie rozumiem czy nie potrafię rozmawiać na wyższym poziomie ;p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"ciężko takich znaleźć bo w dzisiejszych czasach mężczyźni boją się wyrażać samych siebie.

 

Śmiesz twierdzić, że tylko facet EMO to mężczyzna który nie boi się wyrażać samego siebie?

 

Bez urazy, ale wg mnie temat założony bez sensu, pytanie przez autorkę zadane z nastawieniem na jedną tylko odpowiedź, bez żadnej możliwości wypowiedzenia się za i przeciw. Powiedziałem jakie wnioski nasuwają mi się na podstawie poznanych mi w życiu osób ale też zaznaczyłem, że to nie znaczy że są źli jako ludzie. Temat działań w subkulturze a temat życia w społeczeństwie celowo oddzieliłem i napisałem, że pomimo wielu wad, z niejednym metalem człowiek pogadał lepiej niż z udekorowaną jak choinka intelektualistką z książką pod pachą - kolejny stereotyp. Ale jak mówię stereotyp nt pewnej grupy to jedno, ale każdy jest człowiekiem i poza tym małym światem jest jeszcze życie

 

 

 

Ile Ty masz lat? Bo mam wrażenie, że nie za wiele i chyba nie rozmawiamy na tym samym poziomie jak dorośli.

W profilu jest 14 więc chyba zeszliście na za ciężkie tematy ;)

Czyli z mojej strony temat skończony.

 

 

Zgadza się,że mam 14lat, ale to nie znaczy, że nie rozumiem czy nie potrafię rozmawiać na wyższym poziomie ;p

Tyle, że zakładając temat nastawiłaś się na jednostronną opinię. I to Cię zgubiło, bo teraz ja mógłbym Ci powiedzieć schodząc do Twojego poziomu - pokaż mi tępego dresa który opisuje charakterystykę EMO w internecie i przedstaw mi go. Chcesz gadać otwarcie o stereotypach a sama się nimi kierujesz i wychodzisz z założenia że dres to zło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli z mojej strony temat skończony.

kończysz temat ze względu na wiek?

 

Tyle, że zakładając temat nastawiłaś się na jednostronną opinię. I to Cię zgubiło, bo teraz ja mógłbym Ci powiedzieć schodząc do Twojego poziomu - pokaż mi tępego dresa który opisuje charakterystykę EMO w internecie i przedstaw mi go.

nie twierdzę, że dresiarze są tępi ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja skończyłem, gdybym zajrzał wcześniej do profilu nawet bym nie zaczął wiedząc, że nie zaprowadzi to do niczego. I nie chodzi tu o brak szacunku, tylko umówmy się Twój zamysł na temat i odpowiedzi był jednoznaczny, ja byłem nastawiony na otwartą dyskusję tym się różnimy. Też miałem 14 lat kiedyś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja skończyłem, gdybym zajrzał wcześniej do profilu nawet bym nie zaczął wiedząc, że nie zaprowadzi to do niczego. I nie chodzi tu o brak szacunku, tylko umówmy się Twój zamysł na temat i odpowiedzi był jednoznaczny, ja byłem nastawiony na otwartą dyskusję tym się różnimy. Też miałem 14 lat kiedyś.

Miałam również zamiar otwartej dyskusji,ale chyba sie nie powiodło. Moja odpowiedź nie jest jednoznaczna.

Co miałeś na myśli pisząc ostatnie zdanie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ładnie się tu porobiło....

Ja to powiem tak ze swojej str.

jak ktoś chce być metalem niech jest

jak dresem niech jest

jak emo niech jest

jak homoseksualistą niech jest

I tak samo każdy ma swoje zdanie,oczywiście jest pewien zakres kultury poza który nie powinno się wykraczać tu się zwrócę do Grześka,to ze ktoś jest emo to jego sprawa,na takiej samej podstawie może ktoś o nas powiedzieć(o mnie,o tobie,o kimś innym)że jesteśmy cioty a ty nie masz prawa go negować bo wyraża swoje zdanie tak?

Ludzie,każdy jest inny,niech każdy wyraża swoje zdanie ale zachowajmy kulture i nie wyzywajmy innych bo gdyby wszyscy byli tacy sami to świat byłby nudny ;)

 

Teraz coś o sobie,słucham roca,muzy gotyckiej,reggae ale ubieram się normalnie bo nie czuję potrzeby obnoszenia się tym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zwrócę do Grześka,to ze ktoś jest emo to jego sprawa,na takiej samej podstawie może ktoś o nas powiedzieć(o mnie,o tobie,o kimś innym)że jesteśmy cioty a ty nie masz prawa go negować bo wyraża swoje zdanie tak?

Ludzie,każdy jest inny,niech każdy wyraża swoje zdanie ale zachowajmy kulture i nie wyzywajmy innych bo gdyby wszyscy byli tacy sami to świat byłby nudny ;)

Czasem boli mnie, że ludzie niezbyt dokładnie czytają to, co ktoś mówi na dany temat.

 

Więc powtórzę w skrócie jeszcze raz.

 

Znam wielu rockowców, metalowców i generalnie jako subkultura nie ogarniam wielu ich zachowań i gustów, natomiast pomijając to co mają założone na siebie w gruncie rzeczy są normalnymi i sympatycznymi ludźmi co zaskakuje i obala powszechnie głoszone stereotypy. Stereotyp tworzy się przez pojedyncze przypadki, które swoim zachowaniem wpływają na postrzeganie całej grupy.

 

To samo dot. EMO. Znam paru takich ludzi, znam też ich życiorysy i historie z dzieciństwa, więc nie bez powodu są tu gdzie są i są tym kim są utożsamiając się z takim stylem i modą. Paru z nich to także osoby homoseksualne. Nie widzę niczego złego w tym, że ktoś woli partnera tej samej płci to prywatna sprawa tego człowieka. Wyraziłem tylko swoje zdanie nt wymienionych przez autorkę subkultur i tego, jakie to budzi u mnie skojarzenia i wcale nie oparte na historiach dresów ale to inna inkszość.

 

Subkultury, subkulturami, ale drażni mnie jak facet schodzi poskręcany i przygarbiony jak panienka i przemieszcza się po mieście jak zwykła miotełka, zero jakiegokolwiek testosteronu. Ci faceci naprawdę epatują z północy na południe, z zachodu na wschód "nie bij mnie, przytul misia". Ale to niestety jest to, o czym napisałem wyżej - jednostka wpływa na ogólny pogląd o całej grupie. Ja widocznie mam pecha, że jeszcze nie widziałem FACETA w stylu emo, tylko zwykłe ciotki w stylu "nie bij mnie bo będę płakał, a ładny mam paseczek i ćwieczki z cekinkami?"

 

PS. Michał jakieś 2 tyg. temu bodajże Cię w Ch-wie widziałem na Powstańców jak się nie mylę. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...