Skocz do zawartości

Maluśki zbiorniczek wodny


PiotrekP
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

To widzę, że masz troszkę świra na punkcie ogródka :D Ale nieźle to wygląda, poleciłbym dróżkę z kamyków itp, nieźle wygląda, ale jednak nie komponowałoby się to u Ciebie za fajnie. Też niby wybierałem jakimś podbierakiem itp, ale się mąci woda itp. i lipa w ogóle. Nie mam wielkiego oczka, także może nawet siatkę jakąś zarzucę jak będą spadać liście, a moja kosiarka wyrzuca w bok trawę, także, jak jeżdżę to w ten sposób, żeby leciało nie do oczka, ale raz na ruski rok ktoś inny weźmie kosiarkę... i wiadomo... Trawnik też inaczej wygląda jak się go zgrabi, a kiedy nie, no chyba, że ktoś często kosi i nie dopuszcza, żeby za duży odrósł, to nawet nie trzeba zgrabiać, ale wtedy też można negocjować o szkodliwości przycinania często trawy, bo to dla niej nie sprzyja.

Będę kombinował w ogóle co i jak z tym oczkiem, a w ogóle to nie mogę za bardzo się rozwinąć, bo ja nie będę fundował zbyt wiele, a rodziców ciężko przekonać do czegokolwiek, dla nich oczko to woda, jak woda, tylko potem jest ,,czemu u nas jest taka zielona i śmierdzi, a u innych jest tak ładnie'' :lol: ale cóż... tacy są rodzice :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kostka to raczej odpada, za ładnie zrobiony ogród, żeby taka tandetą to zwalić. Siatka mogła by się przydać jedynie na chwilę, podczas koszenia trawy, czy opadania liści, to nie tak długo.

No a co do spalinowej kosy :D no to od niej mi nie wpada aż tyle trawy.

A na koszenie 2-3 razy w tygodniu :o jak się mocno sprężę, to zajmuje mi koszenie dobre pół dnia, a nie mam zbytnio czasu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może drugie rurki przykręć? tak, żeby nie leciała na kaskadę, tylko normalnie... albo żeby przynajmniej jakiś ruch wody tam robiły, co też nie jest za dobre. A przy tym więcej pracy, bo te rurki od kaskady muszą być wyjęte raczej, bo pewnie popękają jak bd woda.

No i... nie wiem komu by się chciało teraz grzebać w oczku... ja mam stale dość grubą warstwę na oczku lodu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zależy jakie glony . Osady denne możesz usunąć za pomocą pompy do brudnej wody minus jest taki że wylewasz też wodę a przy odkurzaczach woda wraca do zbiornika. Oczko powinno być tak ukształtowane żeby brud spadał na samo dno i będzie łatwiejsze czyszczenie. Generalne porządki powinno się robić około 5 lat po ostatnim czyszczeniu. Zawsze zamiast kupować możesz odkurzacz wypożyczyć z ogrodniczego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogółem teraz postaram się lepiej jakoś ogarnąć oczko, bo będę całe od nowa, tylko tyle, że już zrobiona dziura, ale z wodą od 0. W tamtym roku miałem po prostu wszystko na dnie, nawet stromo jest, ale było na brzegach, zielenice ogółem to były, no i jak sitkiem, czy czymś to wyjąć to wiadomo jak czysto później w wodzie :o Dzięki za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...