Jump to content

Ktokolwiek wie co to jest ?

Recommended Posts

Calkiem mozliwe ze to jest of podloza bo mam drobno zmielony 1-3 mm piasek koralowy. Dzisiaj mnie tylko dlaczego ten pyl pojawil sie tylko na tym typie trawy ? Dlatego ze jest bardziej szorstka ? Babelki tlenu to na pewno nie sa. Co do tej rosliny w tle to one szybko padaja ze lepiej ja usunac ? Duzo pytan ale mam nadzieje ze mi wybaczycie :)

Prawdopodobnie to efekty dekalcyfikacji .Poczytaj o tym.Przydał by się wynik testu na wodorowęglany(Kh) i na Gh.Wygląda to na wapienne wykwity.Nurzańce potrafią wykorzystywać węgiel z wodorowęglanów,przy brakach CO2.

CO3-- + Ca++ --> CaCO3

Ta reakcja powoduje spadek alkaliczności i twardości niewęglanowej. Reakcja jest odpowiedzialna za powstawanie białych osadów na roślinach.

Piasek koralowy to podłoże zawierające wapń,nie nadaje się do zbiorników roślinnych.

Nie jestem pewny co do podloza czy to rzeczywiscie zmielona skala koralowa. Mieszkam w anglii i kupilem ja w sklepie zoologicznym jako coral sand ale szczeze bardziej to wyglada jak zmielony zwykly kamien. Jakie mam wykonac testy zeby przekonac sie co to tak naprawde jest ? Moje roslinki ladnie sie przyjely i zaczynaja puszczac mlode pedy. Boje sie tylko o rybki zeby cos im nie zaszkodzilo jak je wpuszcze

Nie jestem pewny co do podloza czy to rzeczywiscie zmielona skala koralowa. Mieszkam w anglii i kupilem ja w sklepie zoologicznym jako coral sand ale szczeze bardziej to wyglada jak zmielony zwykly kamien. Jakie mam wykonac testy zeby przekonac sie co to tak naprawdę jest ? Moje roslinki ladnie sie przyjely i zaczynaja puszczac mlode pedy. Boje sie tylko o rybki zeby cos im nie zaszkodzilo jak je wpuszcze

pH,Kh,Gh

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

• Create New...