Skocz do zawartości

[200l] Aktualizacja litrażu :-)


Runner
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 64
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

  • 2 miesiące temu...

Pokusiłem się o małą rearanżację- jeszcze nie wiem czy to dobry pomysł więc śmiało wybijajcie z głowy jakby co 8-) Do obsady planuję jeszcze dodać harem prętnika karłowatego z nadzieją,że nie pogryzie się z krewetkami :idea: Więc proszę o sugestie bo mi czegoś brakuje ,tylko za cholerę nie wiem czego :?:

Dołączona grafika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawy kontrast między pustynią, a lasem tropikalnym :]

 

Myślałeś aby od tyłu posadzić glosie albo małego heńka aby zrobiło się zielono między tymi skałkami?

No właśnie chciałem stworzyć taki skrajny kontrast bez śladu zieleni po lewej,żeby uwypuklić zagajniczek :idea:Zresztą po lewej jest stanowczo za mało światła na heńka czy jakąś trawkę-dwie świetlówki po 30W na całą długość i 2x24 powieszone mocno z prawej Poczekam jeszcze,aż się rozrośnie Echinodorus Bleheri i może trochę go tam zaszczepię.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie podoba mi się. Zbyt nienaturalne, ale efekt fajny :)

No ale co rozumiesz przez naturalność lub jej brak :?: Przecież zdarzają się środowiska brzegowe gdzie stykają się dwa skrajnie odmienne biotopy i choć ja do biotopu nie aspiruję to naturalność to nie tylko multum roślin wysypanych w stylu "Przechadzka po dżungli" 8-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie by było.

Ja kiedyś widziałem na zdjęciu z innej strony akwarystycznej akwa jedno za drugim oba cienkie i oklejone niebieską folia samo przylepną poza przednią szybą .W akwarium z przodu pływały skalary ,a z tyłu ryby morskie.Było to tak zrobione ,że wyglądało jak ,by pływały razem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Efekt jest naprawdę ciekawy. Jedno co mnie tu rozprasza to symetryczny podział - pustynia kończy się dokładnie w połowie zbiornika. Nie proponowałbym podziału 1/3 do 2/3, ale może jakby te rośliny wchodziły jakimś klinem w pustynię? Albo jakaś jedna, duża zwartka wśród skałek?

O i to jest świetny pomysł-takie pojedyncze punktowe "krzaczki" między skałkami i języczek np Kryptokorynki wchodzący w tą moją pustynię 8-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij




×
×
  • Dodaj nową pozycję...