Skocz do zawartości

102l - ogólnie


Tarrok
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam jako mój pierwszy post na forum chciałbym wam zaprezentować moje akwarium. Praktycznie całe Aquaela, dokładnie to:

-Aquael model Pearl 80, owalny, 102 litry+ szafka z ikea;

-filtr zewnętrzny Aquael model Unimax 150 +grzałka(nie pamiętam jakich dokładnie wkładów użyłem ale napewno kulki ceramiczne, żwirki i gąbki);

-oświetlenie 2x Aquael ECOLIGHT 24W T5;

-jakiś napowietrzacz firmy krzak z długim petem (niebieski widać na zdjęciach);

-podłoże niestety nie pamiętam ale nie zwykły żwir, poprosiłem w sklepie zoologicznym o coś dla dobrego wzrostu rośłin;

-rośliny nic specjalnego:moczarka, kabomba, pogostemon, echindorus, bacopa;

-ryby niezbyt zróżnicowane, jak widać na zdjęciach same molinezje czarne, 2 kiryski spiżowe, 4 krewetki filtrujące i duża bocja pręgowana ale cały czas siedzi w zamku, mozę kiedyś uda mi sie złapać ją poza i zrobić zdjęcie;

-ozdoby brązowy korzeń, zamek i skała;

-tło 2 połączone stare backlighty które znalazłem w pokoju.

-pokarm różnie w zależności co mają w sklepie, najczęściej płatki mieszane a z żywych ochotka. Ostatnio dokupiłem na spróbowanie krewetek więc chyba dokupię jakiś specjalnych tabletek dla nich albo płatki z roślin.

 

Raz na kilka miesięcy przeczyszczam cały filtr, raz w tygodniu wymieniam 30-50 % wody i tak już od paru lat. Przeszło przez to akwarium wiele rybek (kupuje zwykle mało wymagające ale chyba nie wszystkim woda przypada do gustu) najlepiej utrzymywały mi się gupiki, zbrojniki, kiryski, bocje, labeo i jak widać molinezje. Może błędem była zbyt duża różnorodność ryb ale zawsze pytałem o zdanie akwarysty przed zakupem.

 

Tyle ode mnie jestem otwarty na komentarze, krytykę i dyskusje ;)

 

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ojej, delikatnie mówiąc :(

 

Tło przydałoby się jednolite i wysokie roślinki

 

Sztucznej skałce i zamkowi powiedzieć żegnam.

 

Kiryski i bocje to ryby stadne więc nie trzyma się ich po 1-2 sztuki ale ze względu na litraż to radzę dokupić kirysków do 6 i oddać bocje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziekuje za zainteresowanie i rady, zaraz po nowym roku zmienie tlo na lepsze. Co do kiryskow i bocji, rozejze sie za nowym domem dla tej 2 chociaz zal bedzie sie z nia rozstawac (byla od poczatku akwarium chociaz w towarzystwie jescze 3). Chetnie zamienie ozdoby na rosliny ale apropo kiryskow, jesli dokupie jeszcze kilka nie przeludnie aby akwarium?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...