Jump to content

problem z grzałka

cristiano934
 Share

Recommended Posts

Witam, posiadam akwarium 140 l o wymiarach 80*35*50, wlałem wodę poniżej 18 stopni. po 2 godzinach temperatura minimalnie wzrosła do 18, a grzałka ma 200 wat i wydaje mi się że powinna nagrzać już dawno to akwarium (ustawiłem temp grzania w grzałce na maxa). Wydaje mi się że grzałka może być uszkodzona, ale na pewno grzeje bo sprawdzałem, proszę o pomoc.

Powiem Ci tak:

Mi osobiście zdarzało się wlewać wodę zimną jak lód do akwa. Najczęściej pożądana temp. po kilku godzinach (nie dwóch) była taka jaka być powinna. Cierpliwości i opanowania.

Ostatnio jak zalewałam 54l, grzałka 50W - woda nagrzała się do 25C po 8 godzinach.

Powodzenia i informuj o wydarzeniach :)

Moim zdaniem grzałka jest w 100% sprawna ponieważ termostat w grzałce jest na szczycie tam gdzie ustawiamy temperaturę więc woda podgrzewana z dołu idzie do góry więc termostat łapie temperaturę wyższą niż termometr który jak sądzę znajduje się z daleka od grzałki nisko.Gdyby woda była bardzo dobrze mieszana a to temperatura by się wyrównała to grzałka rzadziej wyłączała.

Moim zdaniem grzałka jest w 100% sprawna ponieważ termostat w grzałce jest na szczycie tam gdzie ustawiamy temperaturę więc woda podgrzewana z dołu idzie do góry więc termostat łapie temperaturę wyższą niż termometr który jak sądzę znajduje się z daleka od grzałki nisko.Gdyby woda była bardzo dobrze mieszana a to temperatura by się wyrównała to grzałka rzadziej wyłączała.

no i brawo dla Ciebie. grzałka wydaje mi się, że jest sprawna po kilku dniach, ustawiona jest na 25 i utrzymuje tą temperaturę, co jakiś czas się włączą. A co do mieszania to woda jest dobrze mieszana przez filtr aqua szut turbo 750n (tak mi się wydaje)