Skocz do zawartości

problem z grzałka


cristiano934
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, posiadam akwarium 140 l o wymiarach 80*35*50, wlałem wodę poniżej 18 stopni. po 2 godzinach temperatura minimalnie wzrosła do 18, a grzałka ma 200 wat i wydaje mi się że powinna nagrzać już dawno to akwarium (ustawiłem temp grzania w grzałce na maxa). Wydaje mi się że grzałka może być uszkodzona, ale na pewno grzeje bo sprawdzałem, proszę o pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem Ci tak:

Mi osobiście zdarzało się wlewać wodę zimną jak lód do akwa. Najczęściej pożądana temp. po kilku godzinach (nie dwóch) była taka jaka być powinna. Cierpliwości i opanowania.

 

Ostatnio jak zalewałam 54l, grzałka 50W - woda nagrzała się do 25C po 8 godzinach.

 

Powodzenia i informuj o wydarzeniach :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem grzałka jest w 100% sprawna ponieważ termostat w grzałce jest na szczycie tam gdzie ustawiamy temperaturę więc woda podgrzewana z dołu idzie do góry więc termostat łapie temperaturę wyższą niż termometr który jak sądzę znajduje się z daleka od grzałki nisko.Gdyby woda była bardzo dobrze mieszana a to temperatura by się wyrównała to grzałka rzadziej wyłączała.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem grzałka jest w 100% sprawna ponieważ termostat w grzałce jest na szczycie tam gdzie ustawiamy temperaturę więc woda podgrzewana z dołu idzie do góry więc termostat łapie temperaturę wyższą niż termometr który jak sądzę znajduje się z daleka od grzałki nisko.Gdyby woda była bardzo dobrze mieszana a to temperatura by się wyrównała to grzałka rzadziej wyłączała.

 

no i brawo dla Ciebie. grzałka wydaje mi się, że jest sprawna po kilku dniach, ustawiona jest na 25 i utrzymuje tą temperaturę, co jakiś czas się włączą. A co do mieszania to woda jest dobrze mieszana przez filtr aqua szut turbo 750n (tak mi się wydaje)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...