Skocz do zawartości

Akwarium 120 l - profilowane - jak urządzić ???


Rekomendowane odpowiedzi

Czy moglibyście pomóc stworzyć moim rybą ja najlepsze warunki do życia ???

Chciałbym zmienić większość w moim akwarium, a przede wszystkim żwir

(Akwarium mam od 3 tygodnie)

 

Myślałem o jakiś roślinach i kamieniach , ale jakich???

Odsada:

- 2 gurami mozaikowe

- 4 pielengniczki Ramireza

-zbrojnik złoty

-tęcznaka neonowa

-2 (małe) bocje wspaniałe, ale za rok już tam ich nie będzie bo kupuje większe akwarium

-2 sumy szkliste

- kosiarka

 

zdjęcie:

 

Dołączona grafika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeja. Z przyzwyczajenia kliknęłam 'edytuj' zamiast 'odpowiedź' :D

 

Dlaczego piasek be?

 

Atreyu, chyba tobie nie trzeba tłumaczyc o strefach beztlenowych i kiepskim rozwoju roślin w samym piachu

 

Hmm.. no na pewno nie trzeba mu tego tłumaczyć tak samo jak i tego, że są sposoby na strefy beztlenowe to raz.

A dwa, nie samym piachem akwa żyje. Substracik, siateczka, piaseczek i sruuu ;)

Wszyscy będą zadowoleni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Dlaczego piasek be?

Atreyu, chyba tobie nie trzeba tłumaczyc o strefach beztlenowych i kiepskim rozwoju roślin w samym piachu ;)
Miałem piach, nic takiego nie zaobserwowałem, zresztą wszyscy gadają o strefach beztlenowych, a w praktyce nikt się z tym nie spotkał. :P

O ile nie da się najdrobniejszego piasku jaki jest, to wszystko będzie ok, nawet z punktu widzenia sałaty i systemu korzeniowego. Ponad to żwir ma dokładnie tyle samo w sobie substancji odżywczych co piach...czyli nic. ;)

Zwykle w takiej warstwie piachu jaką mamy w akwariach i w typowej granulacji, nie ma możliwości by środowisko było odpowiednie do zasiedlania się bakterii denitryfikacyjnych, a co dopiero mówić o jeszcze większym niedotlenieniu i powstawaniu siarkowodoru...

Ewentualny taki przypadek, w mig wybiłby całą obsadę przy ruszeniu dna, a jeszcze czegoś takiego nie widziałem. No i jak Kahl wspomniała, są nawet środki zapobiegawcze grzebiące w naszym piachu automatycznie. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...