Skocz do zawartości

[200L] Eweliny i Marcina- nowe foty str.2


ziomal_14
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich . Po długiej długiej rozłące z akwarystyką postanowiłem wrócić .

Jak mi to wyszło oceńcie sami więc do rzeczy:

 

Zbiornik:

120x35x50 (200 litrów wody)

 

 

Oświetlenie:

2x30W Philips 865

2x39W Luxline

 

7 godzin dziennie (12.00- 19.00)

 

 

Filtracja:

Filtr zewnętrzny Tetra Tec ex700

Filtr wewnętrzny Atman AT-201

 

 

Ogrzewanie:

Grzałka z termostatem 200W (wyłączona)

 

Temperatura:

26 st.C

 

 

Dekoracje:

korzeń, kamienie

 

 

Nawożenie:

PG (Ferro, Classic,Macro Green, Potas, Carbo)

 

 

Obsada:

4x Skalar

25x Neon Innesa

6x Gupik (ulubieńce mojej żony)

3x Otosek (narazie w innym aqa)

 

Roślinność:

microsorium windelov

microsorium narrow

blyxa japonica

bacopa monnieri

glossostigma elatinoides

eleocharis parvula

Rotale green

Ludwigia arcuata

Hemianthus micranthemoides

Pogestemon erectus

Micranthemum umbro sum

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wow jaka szybkość komentowania .Jestem pod wrażeniem oczywiście pozytywnym.

Żwir też mnie denerwuje ,ale mam glossostigmę i eleocharis dlatego liczę że te dwie roślinki pokryją całe dno. Rybki są od niedzieli w zbiorniku. Akwa wystartowało 24.11.2011 z małą ilością roślin.

10 dni temu dużo bardzo dużo dostałem i dosadziłem.JAk się rozrosną to przykryją filtr i prawą stronę . Dlatego obawiam się że otoski je mogą powyrywać. Napewno ze trzy dokupię i wpuszczę wszystkie naraz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • 2 tygodnie później...

CO2 dozujesz przez filtr bo nie widzę żadnego dyfuzora?

CO2 dozuję przez dyfuzor szklany ze spiekeim ceramicznym. W akwarium jest on w samym rogu przy dnie pod filtrem wewnętrznym.Filtr ma grubą gąbkę w którą wpadają nierozpuszczone bąble CO2. Zanim CO2 doleci do wylotu filtra jest praktycznie rozpuszczone(raz na jakiś czas filtr rzuci bąblami CO2, jest to rzadko więc się tym nie przejmuję)

 

 

 

Bardzo ładne akwarium, wiesz coś więcej na temat tych skalarów ? Tzn to są zwykła pasiaki czy może jakieś "rasowe", jeśli tak to jakie ?

Co do tych skalarów kupiłem je na początku grudnia na giełdzie zoologicznej we Wrocławiu.Nie sądzę żeby były rasowe. Szukałem po prostu skalarów w miarę naturalych (brązowo- oliwkowych) kolorach. Zapłaciłem za nie po 2 złote od sztuki .Były troszkę większe od monety 5 złotowej. Teraz po prawie czterech miesiącach są dwa razy większe. Jedynym minusem tych skalarków jest to że obgryzają mi nowe pędy roślin zwłaszcza heterki (spirulina nie pomogła)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...