Jump to content

Samice Bojownika

rinkerdinker
 Share

Recommended Posts

Kilka dni temu kupiłem 2 samice bojownika i 1 samca. Samiec ma się dobrze, natomiast problem jest z samicami. Od chwili zakupu leżą jakby były martwe przy powierzchni, dopiero jak samiec podpłynie, to zaczynają uciekać. Dlatego chciałbym zapytać, czy to normalne, aby samice bojownika tak się zachowywały (leżały jak martwe). Dodam iż żadnych oznak chorobowych nie wykazują.

Akwarium (80x40x35)

Obsada:

x1+2 Bojownik

x10 Neon Czerwony

x1+2 Gupik

Rośliny: jakieś są, ale nazw nie znam.

Filtr wewnętrzny, włączony cały czas.

Ryby wpuszczone do akwarium po upływie 3 tygodni od założenia.

Zdjęć nie mam jak obecnie dodać. Jedyne co mnie w nich niepokoi to to, że cały czas lezą na powierzchni przy rogach akwarium.

Pasowałoby zdjęcie akwarium. Jeżeli nie będzie to mogę powiedzieć, że samiec je po prostu "zagania".

Masz mało kryjówek i samice je cały czas maltretuje.

Są dwie opcje.

1. Dokupujesz jeszcze jedną samice

2. Zrób więcej Kryjówek, dodaj roślin.

Przyjrzałem się dokładnie tym samicom, i problem polega na tym, że one nie mogą tak jakby pływać, próbują płynąć w dół, ale zaraz coś je znosi na powierzchnię i przez to cały czas na niej leżą jak martwe. Co może być przyczyną??

Może masz za mocno ustawiony filtr

Mi się wydaje, że to jest zapalenie pęcherza pławnego, bo na pewnej stronie podali, że objawami tej choroby jest to, że ryby nie mogą zanurkować i cały czas pływają przy powierzchni wody, a moje obie samice mają właśnie te objawy. Tylko nie wiem czym i czy w ogóle da się to wyleczyć, bo w Internecie to różne sposoby podają...