Jump to content

288L - pytania do wszechwiedzących ;)

Akwariatka
 Share

Recommended Posts

Witam,

Chyba za bardzo Was wykorzystuję, ale co mi tam ;)

U mnie w domu jest straszne ciśnienie na skalary, i tak sobie wykombinowałam na przyszłość: może 288L, długość 120, wysokość 60, szerokość 40?

I tu zaczynają się schody:

1. Ile mnie to będzie kosztowało? Tzn. czy warto kupić gotowca (i gdzie) czy zamówić u szklarza (i ile wyjdzie). Jaki mniej więcej sprzęt.

2. Czy kupić pokrywę - np. z Diversy (drooogo :cry: ), czy po prostu szkło lub pleksi z klapką, wentylacją np. z siatki i "dziurkami" na kable? Jeśli to drugie, to co z oświetleniem?

3. Jakie ryby? (barwniaki+zwinniki b.+kiryski, czy skalary+coś tam), czy ten litraż mógłby za parę lat stać się domem dla paletek?

Na obecne 54L wydałam już z 1500 zł :evil: i rodzina postawiła ultimatum. Chciałabym więc postawić rozsądną granicę między szpanem, jakością i ceną. :lol:

To znaczy: nie sam baniaczek za 1500 zł, ale baniak + odmulacz elektryczny + filtr MiniKani 120 + suplementy, pokarmy, itp. itd., + wszelakie napowietrzacze, grzałki + koszt założenia akwarium leczniczego... :mrgreen:

Dziękuję!

• 2 weeks later...

Witam,

1. Ile mnie to będzie kosztowało? Tzn. czy warto kupić gotowca (i gdzie) czy zamówić u szklarza (i ile wyjdzie). Jaki mniej więcej sprzęt.

2. Czy kupić pokrywę - np. z Diversy (drooogo :cry: ), czy po prostu szkło lub pleksi z klapką, wentylacją np. z siatki i "dziurkami" na kable? Jeśli to drugie, to co z oświetleniem?

3. Jakie ryby? (barwniaki+zwinniki b.+kiryski, czy skalary+coś tam), czy ten litraż mógłby za parę lat stać się domem dla paletek?

1. Myślę że ok. 300zł

2. Jak masz podstawowe zdolności techniczne i chcesz pokrywę to możesz zrobić ją ze spienionego PCW

3. Zależy czy masz jakieś priorytetowe ryby to pod nie można kleić obsadę.