Skocz do zawartości

288L - pytania do wszechwiedzących ;)


Akwariatka
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Chyba za bardzo Was wykorzystuję, ale co mi tam ;)

U mnie w domu jest straszne ciśnienie na skalary, i tak sobie wykombinowałam na przyszłość: może 288L, długość 120, wysokość 60, szerokość 40?

I tu zaczynają się schody:

1. Ile mnie to będzie kosztowało? Tzn. czy warto kupić gotowca (i gdzie) czy zamówić u szklarza (i ile wyjdzie). Jaki mniej więcej sprzęt.

2. Czy kupić pokrywę - np. z Diversy (drooogo :cry: ), czy po prostu szkło lub pleksi z klapką, wentylacją np. z siatki i "dziurkami" na kable? Jeśli to drugie, to co z oświetleniem?

3. Jakie ryby? (barwniaki+zwinniki b.+kiryski, czy skalary+coś tam), czy ten litraż mógłby za parę lat stać się domem dla paletek?

 

Na obecne 54L wydałam już z 1500 zł :evil: i rodzina postawiła ultimatum. Chciałabym więc postawić rozsądną granicę między szpanem, jakością i ceną. :lol:

 

To znaczy: nie sam baniaczek za 1500 zł, ale baniak + odmulacz elektryczny + filtr MiniKani 120 + suplementy, pokarmy, itp. itd., + wszelakie napowietrzacze, grzałki + koszt założenia akwarium leczniczego... :mrgreen:

 

Dziękuję!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam,

1. Ile mnie to będzie kosztowało? Tzn. czy warto kupić gotowca (i gdzie) czy zamówić u szklarza (i ile wyjdzie). Jaki mniej więcej sprzęt.

2. Czy kupić pokrywę - np. z Diversy (drooogo :cry: ), czy po prostu szkło lub pleksi z klapką, wentylacją np. z siatki i "dziurkami" na kable? Jeśli to drugie, to co z oświetleniem?

3. Jakie ryby? (barwniaki+zwinniki b.+kiryski, czy skalary+coś tam), czy ten litraż mógłby za parę lat stać się domem dla paletek?

 

1. Myślę że ok. 300zł

2. Jak masz podstawowe zdolności techniczne i chcesz pokrywę to możesz zrobić ją ze spienionego PCW

3. Zależy czy masz jakieś priorytetowe ryby to pod nie można kleić obsadę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...