Skocz do zawartości

[25L] cos ala Iwagumi :P


Dawos
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam chciałem wam przedstawić muj kawałek podwodnego świata.

 

AKWARIUM :

-25L

-40x25x25(cm)

 

Sprzęt :

Aquael

Fan mikro

250l/h

 

FAUNA :

Krewetki (niedługo)

 

FLORA :

Żabienica

Amazonka (chyba)

Microzorium

Jeszcze jedna ale nie znam nazwy (czerwona)

 

FOTKI :

Wieczorem dodam więcej.

 

roślinki

 

http://imageshack.us/photo/my-images/444/dscf2337c.jpg/

 

http://imageshack.us/photo/my-images/718/dscf2344d.jpg/

 

http://imageshack.us/photo/my-images/864/dscf2339r.jpg/

 

kamole

 

http://imageshack.us/photo/my-images/407/dscf2349g.jpg/

 

http://imageshack.us/photo/my-images/684/dscf2350j.jpg/

 

http://imageshack.us/photo/my-images/10/dscf2351o.jpg/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pokaż całość, nie detale.

 

Przepraszam za błędy ortograficzne ale mam Dysortografie.

Po prostu nie chciało Ci się uczyć mój drogi kolego :)

Przepraszam za OT ale jak widzę taki tekst, to załamuję ręce.

To miło że żyje się nam teraz lepiej i nieuki także mają łatwiej,

ale bez przesady moi drodzy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pokaż całość, nie detale.

 

Przepraszam za błędy ortograficzne ale mam Dysortografie.

Po prostu nie chciało Ci się uczyć mój drogi kolego :)

Przepraszam za OT ale jak widzę taki tekst, to załamuję ręce.

To miło że żyje się nam teraz lepiej i nieuki także mają łatwiej,

ale bez przesady moi drodzy.

Masz odpowiadać a nie wytykać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz co thaz powiem tak nie narzekam na moją naukę a dysortografia czasem się zdarza to nie moja wina niektórzy rodzą się jako dalotoniści a niektórzy z dysortografią.

Nie wiem co ci dało to że mi ubliżyłeś jak chcesz nabić posty to bij ale inaczej.

Dzięki ze mnie bronisz frycu.

Ale dobra już nie ważne oto fotki :

 

http://imageshack.us/photo/my-images/577/dscf2353c.jpg/

 

http://imageshack.us/photo/my-images/190/dscf2355z.jpg/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No powiem kilka słów. Po pierwsze użyłeś stanowczo za grubego żwirku-wygląda jak taki o granulacji 10~12mm i sprawia,że całość wygląda ciężko i nieefektownie.Kamienie są delikatnie mówiąc nieciekawe-takie szarobure graniaki.Roślinki na wcześniejszych zdjęciach stanowczo zbyt duże do tak małego zbiorniczka-przydałyby się jakieś miniaturki optycznie zwiększające przestrzeń.Duże rośliny trzyma się z dala od przedniej ścianki,żeby nie zasłaniać reszty kompozycji. :!:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No niby tak ale to było zamierzone i gróby żwirek i te roślinki (chciałem jakoś zasłonić tafle wody).

Przyjmuje krytyke i będe się starał jakoś to zmienić.

Ale co do tego żwirku to w sklepie nie było innego a on wcale nie jest taki aż duży,mi się podoba ten żwirek.

Wcześniej miałem o mniejszej granulacji czarno-biały też nikomu się nie podobał.

Napracowałem się bardzo zeby to wyglądało fajnie wyglądało i mi się podoba (a to chyba najważniejsze).

A co sądzisz ogółem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czarno biały nie podobał się z uwagi na kolor zapewne-wyglądał pstrokato a tło ma być tłem a nie głównym akcentem-w tym celu powinno być jednolite 8-) Poza tym tak duża granulacja utrudni skuteczną pielęgnację-masa brudu będzie się akumulowała w podłożu.Skałki wymień na coś zakupionego a nie znalezionego na polu :idea: Szanuję fakt,ze Tobie się podoba-we mnie też pierwsze moje aranżacje wzbudzały zachwyt ;) a były strraszne.Dobra rada brzmi : otwórz się na krytykę,podejrzyj inne aranżacje nie po to by kopiować,lecz znaleźć punkt odniesienia i zacznij od nowa.Zobaczysz ile radości i przychylnych komentarzy wzbudzi ładnie zaaranżowany wodny ogród.Na razie masz nieopielone pole raczej ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po co mam kupować kamienie jak mam je pod ręką (te nie są brzydkie) może macie racje troche wszystko wyolbrzymione.

Ale co mam zrobić z tymi roślinkami ? Jak je przyciąć ?

A co do żwirku to nie zmienie bo nie ma u mnie w zoologiku drobniejszego a co do tego żwirku to po to są krewety zeby oczyścić mam ich około 35 szt więc nie ma problemu.

Może z czasem zamienie na drobniejszy ale to po nowym roku bo nie będzie dostawy aż do nowego roku.

A tak poza tym to wesołych świąt życzę wszystkim.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po co mam kupować kamienie jak mam je pod ręką (te nie są brzydkie) może macie racje troche wszystko wyolbrzymione.

Ale co mam zrobić z tymi roślinkami ? Jak je przyciąć ?

A co do żwirku to nie zmienie bo nie ma u mnie w zoologiku drobniejszego a co do tego żwirku to po to są krewety zeby oczyścić mam ich około 35 szt więc nie ma problemu.

Może z czasem zamienie na drobniejszy ale to po nowym roku bo nie będzie dostawy aż do nowego roku.

A tak poza tym to wesołych świąt życzę wszystkim.

 

Po to że brzydkie może i nie są ale ładne też nie-czasem tak w życiu jest,że nie da się ładnie i za darmo-dlatego wciąż funkcjonuje rynek ozdób akwarystycznych ;) A krewetki Ci tego żwirku nie oczyszczą-wolą obracać w łapkach drobne ziarenka a nie kamienie cięższe od siebie :!: Brak dostępności zrozumiałbym kiedyś,ale teraz masz neta a na 25 l nie potrzebujesz więcej jak dwa standardowe opakowania dowolnego podłoża.

Dzięki za życzonka 8-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz co nie wiem po co mam zamawiać jak niedługo będe mial w zoologu napisalem ze po nowym roku ale nie doczytales.

A o te czyszczenie to nie wiem po co krewetki mialy by przeżucać ten żwitek jak mogą wybrać karme z podłoża (trzeba nasypać tyle żeby rybki i krewetki się najadły a nie zostało za dużo).

A odpowiecie mi jak mam przyciąć te roślinki amazonke i microzorium?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez obawy-doczytałem kolego.Tyle że zamiast odwlekać w czasie możesz niedużym kosztem zorganizować sobie podłoże dokładnie takie jak chcesz zamiast liczyć na łut szczęścia w zoologiku i na to co właściciel zamówi.No ale Twoja sprawa.Zaś co do zanieczyszczeń to myślałem głównie o krewecich i rybich kupkach których raczej nic nie zje a które będą się zbierać w szczelinach między ziarnami żwirku-wiem bo przerabiałem podobną granulację.Microsorium przerzedzamy usuwając stare liście zaś Żabienica jest raczej za duża do takiego drobiazgu-jeśli już musisz ją mieć to odsuń maksymalnie na tylną ścianę,starsze liście odrywaj u podstawy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podłoża nie moge dać mniej bo mi roślinki wypadają i puzniej gniją.

Pytam się już chyba trzeci raz to co mam zrobić z tymi roślinkami (jak je przyciąć) ?

Nikomu te roślinki nie pasują a właśnie to miałem na celu żeby zakrywały tafle wody.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytam się już chyba trzeci raz to co mam zrobić z tymi roślinkami (jak je przyciąć) ?

Kolego roślinki akwariowe to nie żywopłot,który możesz przyciąć do żądanej wysokości :idea: Roślinki wybrane przez Ciebie nie przeszkadzają dlatego że nie przycięte,ale dlatego że wybrałeś za bardzo rozrastające się gatunki.Nie możesz ciąć liści w połowie celem miniaturyzacji :!: Usuwa się tylko starsze liście a to Ci ich nie zmniejszy.Zamiast zadawać w kółko to samo pytanie zmień roślinki na mniejsze formy lub wybierz takie które można do woli skracać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...