Skocz do zawartości

kilka ważnych pytań


Rekomendowane odpowiedzi

Posiadam akwarium o rozmiarach 80cm*35*50 i do tych rozmiarów bd odnosić się pytania ;)

 

1. Ile kg żwiru potrzebuje do tego akwarium ?

2. Jak wlać bezpiecznie po raz pierwszy do niego wodę ?

3. Jak już będą włożone rośliny to czy grzałka i filtr muszą chodzić 24/h czy nie ? (okres kilku dni przed włożeniem ryb)

4. Według Was, który żwir lepszy biały czy czarny ?

5. Do czego służy stały test co2 i co on daje ?

6. Jaką najlepiej temperaturę dla roślin utrzymywać przez ten czas ?

7. Czy po wlaniu wody odrazu mam sprawdzić twardość i PH i zrobić żeby było tak jak powinno czy mogę poczekać i zrobić to przed wpuszczeniem ryb ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

biały

Dlaczego biały?

 

Żeby ryby były bardziej strachliwe czy żeby było widać wszystie glony i zanieczyszczenia?

 

U siebie mam jasny żwir i cieszę się że nie wymieniłem go na ciemny tak jak mi radzili. Nie mam glonów, zanieczyszczeń a i ryby nie są płochliwe. Kwestia aranżacji zbiornika i nikt nie powiedział, że jak akwarium to tylko czarny żwir. Zależy jaką masz wizje na całość.

Czy przykładowo w zbiorniku z piaskiem ryby się źle czują? Chyba zależy jakie? Zbiornik ma być też ozdobą więc jeśli wydaje ci się, że biały będzie ciekawszy to daj biały. A jak czarny to czarny. Możesz również wymieszać dwa ze sobą ale nie da to dobrego efektu gwarantuję.

To jest twój zbiornik więc zrób tak żeby tobie się podobał i rybom które masz zamiar tam wpuścić. Faktem jest że neony przykładowo nie lubią jasnego podłoża. Ale wystarczy że obsadzisz dno roślinami i już po problemie.

 

ps. co do zanieczyszczeń to chyba istnieje takie coś jak odmulanie. Czy po prostu jak nie widzisz to nie odmulasz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U siebie mam jasny żwir i cieszę się że nie wymieniłem go na ciemny tak jak mi radzili. Nie mam glonów, zanieczyszczeń a i ryby nie są płochliwe. Kwestia aranżacji zbiornika i nikt nie powiedział, że jak akwarium to tylko czarny żwir. Zależy jaką masz wizje na całość.

Czy przykładowo w zbiorniku z piaskiem ryby się źle czują?

 

ps. co do zanieczyszczeń to chyba istnieje takie coś jak odmulanie. Czy po prostu jak nie widzisz to nie odmulasz?

Odmulanie nic nie da w przypadku glonów.

 

Ryby z Malawi czy Tanganiki mają w środowisku naturalnym piasek więc to zupełnie inna bajka.

 

Wg. mnie najlepiej wygląda brązowy ale cięzko taki znależć. (nie licząc manado)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chodzi oczywiście o prostokątny, a pytam dlatego, że sam mam problem z zdecydowaniem się na jeden z nich ;)

 

Ja już nie wiem czy ty sobie żartujesz czy co? :)

 

może moglibyście podać zalety i wady białego jak i czarnego ?

Najlepiej obejrzyj sobie zbiorniki innych i zdecyduj jaki by ci bardziej pasował. Chociaż u kolegi co się upiera na czarnym nie zobaczysz takowego ;) Faktem jest, że z czarnym będziesz miał mniej problemów. No ale jasny też czasami może dobrze się prezentować. Żwir to jedna sprawa jeszcze zastanów się czy nie dać jakiegoś podłoża typowego pod rośliny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...