Skocz do zawartości

Welony w aqua.


195miki97
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Mam do was pytanie czy do tradycyjnego zbiornika 112L mogą dojśc 3 welony.?

Jak narazie znajdują się:

- Parka molinezji Balck mollu + około 30 łodych w kotniku

- 5 platynek

- Parka mieczyków + 2 mlode

- Parka mieczyków weloniastych

- 5 neonek innessa

- 3 molinezje Żaglopłetwe ( każda inny wiek )

- 2 Bocje siatkowane ( wiem i przepraszam ze za mały zbiornik jest to dla nich i ze to są rybki stadne ale chce je oddać lub odsprzedać )

- 1 Glonojad ( Zbrojnik Niebieski )

Wiem że gdy przeczytaliście o neonkach chcieliście napisać że nie lecz te welonki będą dosyć młode i nawet niedały by rady połknać tej neonki .

Do tego jeszcze by doszło około 8 - 10 kirysków oraz 5-6 otosków .

Dało by rade tak zrobić.?

Już wszstko mam w planach i nawet kupie specjalne Akwarium żeby chodować tam Gubiki i narybkiem gubika będe też karmił wszystkie inne rybki z naciskiem na Welonki zeby szybciej rosły..

 

Czytałem gdzies lub słyszałem że gdy rybki sie wychowują z tymi samymi od małego to wtedy żyją w zgodzie nawet gdy w naturze toczą wojny..

Odpiszcie mi na temat tych welonek ponieważ po slwestrze mam zamiar je kupić..

Ps jak narazie będa w tym akwarium później mam zamiar kupić jakiś większy litraż.

 

 

Za błędy ortograficzne i inne pzrepraszam ale nie mieszkam w polsce i niektóre słowa sie zapomina ;/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wali1000 napisał(a):

 

Dzięki za to .. Zastanowie sie jeszzce nad tym.:/

 

 

A na mieczki dlaczego za male.?;/

 

 

Nie ma się nad czym zastanawiać.

 

Mieczyki rosną za duże do takiego małego akwarium

 

 

 

 

 

A to dlaczego w takim razie jakos jażdy je trzyma w jeszzce mniejszych akwariach od tych.? Dlaczego kazdy je poleca dla poczatkujących.?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta zauważyłem a ty zauważyłeś że chce niedługo kupić większy zbiorniczek.? Coś około moze twojego lub 350L

A wgl teraz nie chodzi mi o litraz tylko o to ze też trzymasz ciepłolubne z zimnolunymi.

 

 

A to dlaczego w takim razie jakos jażdy je trzyma w jeszzce mniejszych akwariach od tych.? Dlaczego kazdy je poleca dla poczatkujących.?

 

Mają odpowiednią temperaturę z górnego przedziału. Poza tym zostana po nowym roku przeniesione do 530 litrów bez ogrzewania.

 

Jak kupisz duże akwarium to wtedy kupisz ewentualnie welonki. O ile reszcie obsady wystarczą 23 stopnie

 

 

Kto to są wszyscy? Chodzi ci o sprzedawców którzy wciskają welonki do kuli?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie nie.. Jak kuż kupiłbym to akwarium to bym tam trzymał same welony i bym im tam zrobił '' raj ''..

 

A z tymi mieczykami to nie chodzi mi o tych jebnię*ych sprzedawców którzy wmówią ci że w kuli możesz chodować stado paletek i będą ci żyły długo i szcześlwie.. ( miałem taki przypadek w polsce gdy Kupywałem dla kuzyna na urodziny chyba 5 nowych paletek to sprzedawca powiedzial mi że moge do nich sobie kupić jakieś małe akwarium lub kule .. No cuż wyśmiałem go i poszedłem do innego sklepu )

 

Ale np chodzi mi o jakies inne tematy że mieczyki można chodowac w małych akwariach co jest dla mnie też dosyć dziwne bo każda rybka powinna mieć miejsce do pływania a to moje nie jest takie zbyt małe i ktoś juz napisał że w Aqua 96L nie skarłowaciały.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak , wiem ze w tym akwarium mam już naprawde dosyć duzo rybek.

Lecz chodzi mi jednak o samą chodowle Brzanek Sumatrzańskich.

Jakiś miesiąc temu chciałem załozyć Nowe akwarium właśnie z brzankami bo wiem o nich naprawde wiele i czytałem nawet że jakis koleś trzyma 10 Brzanek w akwarium 70 L ponieważ obliczył sobieże na każdą rybę przypada 7L.

Teraz musze pomyśleć czy załozeć nowe wieksze aqua zwelonkami czy nowe mniejsze aqua z Brzankami..

 

Jak myślisz co jes lepsze.?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To akwarium będzie stało nadal Tak jak stoi i wszystkie rybki w nim będą nadal sie rozmnażały kkrzyżowaly itp.. ( udaje mi sie powoli skrzyżować samiczke platynki z samcem molinezji żaglopłetwej ) :D:D

 

Ciekawe jak to dalej ędzie bo samiczka ma już dosyć duży brzuszek i czarną kropeczke '' porodową '' 8-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...