Skocz do zawartości

gnijące korzenie


marco1581
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

witam mam problem z roślinkami o tuż sprawa wygląda tak:odkąd założyłem akwarium rok temu ,z malawi na roślinne to nie mogę poradzić sobie z roślinami i glonami.wszystkie roślinki gniły od korzenia.zmieniałem podłoże 3 razy mam obecnie bazalt-kermezyt roślinki rosną tylko takie które nie są w podłożu np:nowódka wielonasienna wszystkie inne w podłożu gniją im korzenie. do tego wszystkiego mam glony krasnorosty,teraz widzę że chyba okrzemka ale pewny nie jestem bo może to dalej krasnorosty i zielone kropki na szybie wywaliłem część roślin zarażonych i kupiłem nowe i to samo zaczyna się dziać choć wolno to przybywa miałem deszczownice to została cała zasypana krasnorostami zmieniłem na wylot z dysza taką jak przy zwykłych wewnętrznych filtrach ale rybcie zaczeły siedzieć przy powierzchni więc zmieniłem z powrotem na deszczownice i pewnie znowu zatakuje je krasnorost ale rybcie już nie podpływają do powierzni mam świetlówki 2x18w aquaella philps i philips 6500k plus 3 taśmy led po 60 cm filtr unimax 150 plus węże nie czyszczone od 6 miesięcy filtr miesiąc temu był czyszczony temp 25 ph 7,5-7,8 leje easy carbo 2ml co dziennie innych testów nie mam wiem że od tego powinnem zacząć ale brak funduszy rybki zdrowe mam neonki inessa ładne granatowe ,skalary para ,3kosiary na glonki,3 zbrojniki,i 1-3 kakadu wymieniam wode co tydzień 5l wody z kranu odstawionej i 10l osmozy prosze o pomoc a oto fota zaraz po nowych roślinkach http://www.superakwarium.pl/galeria/vie ... &sort=dete

 

Mod.Janusz--Pisownia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tylko easy carbo i dzisiaj dałem pod korzenie bacopy i higrophile tabletki

dzisiaj jak wkładałem te tabletki to zobaczyłem że higrophilia wypusciła korzenie ale dalej za nimi już łodyszka zaczeła gnić a bacopy w nocy wypłyneły na wierzch mimo że związałem je nićmi i łodyszki zgnite bez korzeni jak je kupiłem to miały korzonki przyciołęm je nożyczkami i wsadziłem z powrotem

 

Mod.Janusz--Jeszcze jeden tak napisany z błędami post i dostaniesz ostrzeżenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...