Skocz do zawartości

Długo utrzymująca się ospa rybia.


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Od 2 miesięcy jestem posiadaczem akwarium, niecałe 2 tygodnie temu zauważyłem białe kropki na kilu rybkach (ospa rybia). Szybko pojechałem do sklepu po lekarstwo, sprzedawca polecił mi lek GREENichtio ZOOLEK, podmieniłem 30 % wody podniosłem temperaturę do 28 stopni i dodałem lekarstwo wedle instrukcji. Na drugi dzień ospa zeszła z większości rybek ale nie ze wszystkich, po 6 dniach powtórzyłem zabieg. Po kolejnych 3 dniach zachciało mi się przesadzic roślinki i zruszyłem mocno dno więc odmuliłem i podmieniłem jakieś 20% wody. Do dziś zeszła ospa z wszystkich ryb oprócz jednej. Na lekarstwie napisane jest aby zabieg powtórzyc 2 krotnie. Lek do soboty powinien przestac działać (chyba) co mam zrobic jeśli nie zejdzie ospa z tej ryby?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak na marginesie powiem, że kolcobrzuchy zielone są słonowodnymi rybami. :)

mogą żyć i w wodzie słodkiej wiem że nie pasują do reszty ale nie mam co z nimi zrobić, co z czym nie może być w akwa?

wiem że kolcobrzuchy nie powinny być z innymi rybamia ale są bardzo spokojne i przyjazne do innych ryb

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem teraz przypadek ospy rybiej. Dwa tygodnie temu zobaczyłem kropki na połowie moich rybek. Podałem zieleń malachitową, podwyższyłem do 28 stopni temperaturę wody. Po pięciu dniach zeszło, szóstego dnia podmieniłem trochę wody, wyczyściłem filtr, a siódmego dnia pojawiły się kropki u rybek które jeszcze nie chorowały. Od tego czasu moje neonki regularnie zdychają. Zdechło mi już 11/21 neonek. Mam nadzieje że wczoraj to była ostatnia która zdechła. Jeszcze nie wiem co ma mój kiryśnik na ciele. Białe bardzo mocne białe plamy (nie kropki!) Musze się dowiedzieć co to jest...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...