Skocz do zawartości

Chory bojownik, pomocy !!


Rekomendowane odpowiedzi

żywe roślinki

A BW? Malawi? Nie ma w nich często roślin.

 

Oświetlenie i filtr wyglądają ohydnie, chyba najbardziej sie nie mogę pogodzic z ta wstretną pokrywą na akwrium...

Filtr możesz kupić kubełek. Jego nie widać.

Oświetlenie nie musi być jeżeli nie będzie roślin. Tyle, że musi stać ono w miejscu gdzie będzie padało na nie światło. W ciemności ryba nie może żyć cały czas.

Przeglądałaś może zbiorniki BW? Możliwe, że to coś dla Ciebie.

Np.

viewtopic.php?f=22&t=39330&st=0&sk=t&sd=a

 

 

A co sądzicie o szklanych kolumnach wypełnionych wodą rybkami i bąbelkami ?

Byle wymiary odpowiadały rybom.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie wynalazki również nie nadaja sie dla zwierząt.

 

Co to jest wykusz?

 

Możesz zrobić Tanganikę z muszlowcami ale akwarium musiałoby mieć minimum 60l

Wykusz to taka dziura w ścianie w którą wstawia się coś, np, akawarium, tak zeby wyglądało na "wmurowane", wygląda jak hm... okienko w łodzi podwodnej. Może być tez wypukła kula, ale podejrzewam, że to męczy rybkę, zaburza kąt widzenia itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wykusz to taka dziura w ścianie w którą wstawia się coś, np, akawarium, tak zeby wyglądało na "wmurowane", wygląda jak hm... okienko w łodzi podwodnej. Może być tez wypukła kula, ale podejrzewam, że to męczy rybkę, zaburza kąt widzenia itp.

Niekoniecznie, jeżeli jest odpowiednio duże na pewno ładnie wygląda. Nie zmienia to faktu, że nakład pracy jest znacznie większy a bez odpowiedniego sprzętu się nie obejdzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ty lubisz stać w małym pustym pokoju bez światła bo takie akwarium ci się podobało .

akwarium bez żwiru nie ma sensu codziennie byś musiała odmulać każdą kupe płatek jedzenia widać bo nie wszystko wpada do filtra i jeszcze jak masz roślinę możesz schować za nią grzałke przez tydzień miałem kiedyś podobne akwarium nie prezentuje się ładnie w pokoju .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kacperek bardzo podoba mi się koncepcja tego akwarium które zaproponowałeś, jest konsensus, wygląda ok, i rybki dobrze bedą się tam czuły, pomyślę o czymś podobnym, jak tylko mój bojowniczek wydobrzeje. Martwi mnie jego nagła zmiana koloru... był pieknie granatowy a teraz łepetynka i brzuszek mu zszarzały... :( A przecież karmię go pokarmem który ma wybarwiać rybkę. Martwię się ze dolega mu coś więcej niż przejedzenie i wzdęcia. Chociaż jak głoduje, to jest jakby żywszy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastosowalam glodówkę od wczoraj rybka nic nie jadła, mimo tego jakoś nie widzę poprawy, może jest nieco żywasza ale wciaz ma duży brzuszek, co robić ? Przegłodzić ją jeszcze dzien ? Poradzono mi masowanie rybki, ale nie wyobrażam sobie tego...domyslam się ze w jakimś woreczku z wodą ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchajcie, jutro wyjeżdzam i rybka zostanie pod opieką mojej mamy która ma jeszcze mniejsze pojecie o akwarystyce niz ja.

Musze działać szybko, głodówka nie pomogła, dzisiaj pomimo podania niewielkiej ilosci płatków rybka nie ma apetytu, wzdecie sie nie zmniejsza. Czy mogę zaryzykować odłowienie i kąpiel krótkotrwałą do 20min w roztworze soli kuchennej 1g/1litr ?

Może to wcale nie jest wzdęcie tylko jakaś inna choroba ? Może posocznica ? to by wyjaśniło wzdecie brak apetytu apatię i odbarwienie skóry. POMOCY !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...