Skocz do zawartości

jak posadzic cryptocoryne ?


kamil2963
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

A jak wrzucisz zdjęcia owej kryptokoryny to będzie jeszcze bardziej pomocne niż fota akwarium którego pojemność już znamy.

 

Basteq - a dlaczego nie brązowym do góry? Jest kilka odmian kryptokoryn, więc może niech założyciel tematu poda chociaż nazwę rośliny, żebyśmy wiedzieli czy się w ogóle nadaje do 54 litrów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak wrzucisz zdjęcia owej kryptokoryny to będzie jeszcze bardziej pomocne niż fota akwarium którego pojemność już znamy.

 

Basteq - a dlaczego nie brązowym do góry? Jest kilka odmian kryptokoryn, więc może niech założyciel tematu poda chociaż nazwę rośliny, żebyśmy wiedzieli czy się w ogóle nadaje do 54 litrów.

Ale nie wiemy co jeszcze tam jest, więc obydiwe foty się faktycznie przydadzą.

 

Faktycznie, my bad, korzonkami na dół ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja przy swoich i urywalem wielkie i nieestetyczne liście a roślina puszczała nowe i zgrabne ;) ponadto one nie lubią podcinania -niby, ale ja przycinalem zawsze i roślina nigdy nie chorowała po tym zabiegu. Co do rady gdzie je ulokować to bez patrzenia na fotki radzę umieścić je na bokach zbiornika lub w okolicach ozdoby centralnej jak np korzeń obsadzony mchem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale mowa o jakiej kryptokorynie? Wendtii brown, wendtii rubella czy tez może masz na myśli aponogetonolistną? Jedne nadają się do tego litrażu inne będą co najmniej głupio wyglądały.

Może powstrzymajcie się od "natrzepywania" sobie postów i poczekajcie aż założyciel tematu sprecyzuje wypowiedź...

 

Ps. na oko to można sobie z gumki do majtek w poślady postrzelać a nie komuś roślinami akwarium obsadzać...

 

AsFeron, czasem mądrze piszesz i zgadzam się z kilkoma twoimi wypowiedziami. Ale weź posadź kryptokorynę aponogetonolistną w takim akwarium i zobaczysz co z tego wyjdzie:) Uwierz, głupio będzie...miałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

AsFeron, czasem mądrze piszesz i zgadzam się z kilkoma twoimi wypowiedziami. Ale weź posadź kryptokorynę aponogetonolistną w takim akwarium i zobaczysz co z tego wyjdzie:) Uwierz, głupio będzie...miałem.

Miło słyszeć ;)

 

Ja osobiście zasugerowałem się tym fragmentem wypowiedzi:

dużo cryptocoryn, sporych dość.

Rzeczywiście błąd z mojej strony, że nie pomyślałem o tym iż autor tematu może mieć różny gatunek tej rośliny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...