Skocz do zawartości

najcichszy dostepny na rynku filter do akwarium????


Martina
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Czy moge prosic o rade odnosnie najlepszego a wlasciwie najcichszego dostepnego na rynku filtru do akwarium o pojemnosci 120 l. Cena nie gra roli najbardziej zalezy mi na jakosci i zupelnie bezglosnej pracy. Jeszcze jedno pytanie o oswietlenie, jaki rodzaj swietlowki powinnam zakupic tak aby swiatlo bylo optymalne dla rybek i jednoczesnie wplywalo pozytywnie na wzrost roslin akwariowych??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do filtra to sprecyzuj jaki: Czy kubeł czy kaskada lub wewnętrzny... Chińska taniocha hałasuje, wiem bo się przekonałem...

Świetlówka powinna mieć odpowiednią barwę światła powyżej 5000k do 8000 czyli ok 6500 standard. Ilość światła potrzebna do prawidłowego wzrostu roślin akwariowych to ok 0,5W/L ale im bardziej wymagająca roślina tym większy wymóg nawet do 1W/L

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,

 

Piszę z telefonu zreszta jak zawsze wieczorkiem w wyrku sledzę forum.

Więc skromnie odpowiem ale sądzę ,że pomocnie.

 

Co do filtru ja mam jbl e1501 (ty musisz sobie dopasowac pod litraz proponowal bym o stopien wiekszy lepsza wydajnosc i wiecej miejsca na media) i mam go metr od głowy jak spie w komodzie i nic mi nie przeszkadza cichutki.

 

Tak jak kolega pisał wyzej dobrze jest dla roslin jak maja powyzej 0,5 w/l

 

na 120 proponowal bym 3x 24w t5 ale jeste zwole nikiem 6500k i choc jedna 10 000k dzieki landrynkowemj kolorowi tej 10 mozna wybarwic rybki i dobrze dziala dla roslin przy fotosyntezie.

 

Ale to zalezy co chceaz miec w pokrywie jak masz t8 to niby sa 18w ale na akwarystycznych pisza 20w. To tez da 0,5 w/l

 

ja sadze ze to chwyt marketingowy albo odpowiedni luminofor zastosowany dzieki ktoremu owe swietlowki maja lepsze parametry.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...