Skocz do zawartości

Bocja wspaniała


MrPeter
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

wiesz to zależy od wielu czynników.

Od akurat tego osobnika, od warunków w akwarium, od światła od nastroju i samopoczucia ryby (często ryby są silniej ubarwione w czasie podniecenia lub w porze karmienia)

Tak samo Czym karmisz rybę jeżeli dieta będzie zróżnicowana i bogata w składniki odpowiedzialne za ubarwienie będzie ryba bardziej ubarwiona.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiele osób planuje i nic z tego nie wychodzi a ryby zostają w za małych akwariach.

Nie wiem może jestem dziwny, ale chyba najpierw kupuje się akwarium a potem ryby do niego.

To się nazywa próbą tuszowanie swoich błędów.

''Może będę miał za rok a może nie''

Trzeba było kupić bocje mając odpowiednie do tego warunki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Wiele osób planuje i nic z tego nie wychodzi a ryby zostają w za małych akwariach.

Nie wiem może jestem dziwny, ale chyba najpierw kupuje się akwarium a potem ryby do niego.

To się nazywa próbą tuszowanie swoich błędów.

''Może będę miał za rok a może nie''

Trzeba było kupić bocje mając odpowiednie do tego warunki

Bocje bocjami, a te skalary. Może to dziwne, dla mnie twoja obsada to prawie sadyzm ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na razie małe na te ryby bo 120 l , ale za rok planuje kupić ok. 500 l

Wiele osób planuje i nic z tego nie wychodzi a ryby zostają w za małych akwariach.

Nie wiem może jestem dziwny, ale chyba najpierw kupuje się akwarium a potem ryby do niego.

6+ za skomentowanie. A co do bocji to czasem bywa, że przychodzą do mnie takie jakby mniej wybarwione, zachowanie też jest ich inne, są bardziej płochliwe, a raz miałam że ta jaśniejsza była tak agresywna. że tylko ona była na środku podczas karmienia. Nie wiem od czego to zależy ,że jest jaśniejsza, z pewnością to nie wina zdjęcia ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co do bocji to czasem bywa, że przychodzą do mnie takie jakby mniej wybarwione, zachowanie też jest ich inne, są bardziej płochliwe, a raz miałam że ta jaśniejsza była tak agresywna. że tylko ona była na środku podczas karmienia. Nie wiem od czego to zależy ,że jest jaśniejsza, z pewnością to nie wina zdjęcia ;)

Ja mam bocje od dłuższego czasu i gdy chwilowo były w mniejszym akwarium często stawały się szare i dosyć agresywne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem znów dziwna dyskusja

 

Ja też popełniałem błędy miałem w 112 skalary, potem było ogólne gdzie miałem dwie bocje

Potem była właściwa profesjonalna opieka i obsado aranżacja.

 

Wiadomo dbamy o naszych podopiecznych, są to organizmy żywe ale też i mniej ogarnięte. (żeby nie było nie usprawiedliwiam się tym stwierdzeniem)

 

Ale idąc za ciosem samopoczucia ryb to porównajmy ludzi.

 

Ja mieszkam w domu gdzie moje dwa pokoje mają w sumie metraż jak nie jedno mieszkanie w bloku ponad 50m2 a mam pokoje 3 ,kuchnie ,łazienka i tak samo na 1 piętrze i 3 garaże a działka ponad 1000m2

 

Czy czuje się jakoś specjalnie super, nie wiem. Kumpel mieszka w bloku ma metraż 48m2 i jest tak samo radosny jak ja.

 

To są gatunki niższego szczebla i już. Taki kot daje mu się jeść posprząta po nim podrapie się i leży cały dzień na kaloryferze. Czym on się przejmuje kredytem na 30 Lat ??

 

Dobra wypiłem dziś trochę i marudzenie mi się załączyło :P jak by co to nie było tematu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dobie dzisiejszych czasów to wystarczy poczytać i już się nie będzie miało błędów.

Chyba, że te wynikające z braku praktyki.

 

Ja teraz przed założeniem 280 to tyle się naczytałem, że nikt mi nie powie że nie podszedłem do tematu profesjonalnie.

 

Ale uczę się ciągle na własnych błędach czy przy nawożeniu czy przy określaniu niedoborów roślin.

 

 

I nie wiem co to za stwierdzenie Twoje... Nie każdy będzie czytał fora i przeglądał internet książki.

 

Będą kolorowe żwirki zamki muszle prawie!! każdy zrobi swoje akwarium jak będzie chciał.

I potem jest odstrzał na zapaleńców hobbystów i fanatyków.

 

Jedni darują sobie po roku te obowiązki bo jednak akwa nie dla nich.

Jedni założą drugi raz (restart) profesjonalnie baniak.

Jedni będą mieli ich kilka w mieszkaniu i będą zgłębiać wiedzę dzielić się spostrzeżeniami i cieszyć się Wycinkami biotopów.

 

Ja jak bym ogarnął tą 280 na tip top to albo zrobię lampkę jakąś na biurko przy kompie 25L czy coś a najchętniej to przywrócił bym życie 112 ale nie mam miejsca w pokoju bo zagracony. A w dalszych pokojach nie może być akwa :P

 

Dobra koniec może tej dyskusji bo zaraz będą Warnningi za pisanie głupot nie na temat Wątku głównego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem znów dziwna dyskusja

Ja też popełniałem błędy miałem w 112 skalary, potem było ogólne gdzie miałem dwie bocje

Potem była właściwa profesjonalna opieka i obsado aranżacja.

Wiadomo dbamy o naszych podopiecznych, są to organizmy żywe ale też i mniej ogarnięte. (żeby nie było nie usprawiedliwiam się tym stwierdzeniem)

Ale idąc za ciosem samopoczucia ryb to porównajmy ludzi.

Ja mieszkam w domu gdzie moje dwa pokoje mają w sumie metraż jak nie jedno mieszkanie w bloku ponad 50m2 a mam pokoje 3 ,kuchnie ,łazienka i tak samo na 1 piętrze i 3 garaże a działka ponad 1000m2

Czy czuje się jakoś specjalnie super, nie wiem. Kumpel mieszka w bloku ma metraż 48m2 i jest tak samo radosny jak ja.

To są gatunki niższego szczebla i już. Taki kot daje mu się jeść posprząta po nim podrapie się i leży cały dzień na kaloryferze. Czym on się przejmuje kredytem na 30 Lat ??

Dobra wypiłem dziś trochę i marudzenie mi się załączyło :P jak by co to nie było tematu...

Nie powinnismy porównywać wielkości akwa do wielkości mieszkań. W mieszkaniu przebywasz pewnie 50% doby, a pozostałą część masz wokół przestrzeń. Jak źle się czujesz to idziesz na spacer. Ten twój koleś jak by miał nie wychodzić przez całe życie ze swoich 50 m2 tylko je wietrzyć nawet codziennie to by po pół roku dostał na głowę (a jeszcze jak by ich tam było z 5 osób to dopiero by się działo).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...