Skocz do zawartości

pierwsze Akwarium 120 L - zakładanie


Rekomendowane odpowiedzi

Witam , chciałbym założyć akwarium low tech . widziałbym tu wasze podpowiedzi rady etc. Poniżej na pisze co uzbierałem dotychczas :D

 

- Akwarium : 100x40hx30

- oświetlenie : pokrywa Juwel z dwiema świetlówkami Philips 18 w i exo terra 20 w , nie wiem jaka maja ilość K , napisze tylko że ta pierwsza świeci światłem białym a druga pomarańczowym .

- grzałka z termostatem 100 W

- filtr jakiś zwykły 300l/h firmy hanza aquaristic g**** jakieś ale całkiem nieźle sobie radzi

- filtr aquael fan 1 300L/h

- podłoże : ziemia kwiatowa uniwersalna ph 5.5-6.5 warstwa ok 2 cm, na to planowałem żwir ale zostałem nie fajnie zaskoczony ...mianowicie zasypał mnie śnieg i mam lipe w zoorganizowaniu go ;/ kupiłbym w sklepie ale kase wsadziłem w akwarium ;/ teraz czekam na mikołaja , ponoć ma być bogaty :D

 

coś wymyślę w między czasie ..

 

co do roślin też wydaje mi sie chyba nie wypał z tym akwarium ;/

- jak na razie mam ok.18 litrów mchu jawajskiego (zajmuje pół akwarium 40 l :D )

- ogromna żabienica (wygląda na to że jest to żabienica ozyrysa) + łodyga z 3 takimi niby kwiatostanami.

- 2 żabienice amazońskie

- dużo rogatka sztywnego

- kabomba karolińska kilka łodyg

- kryptokoryna karbowana - zwartka

- 2 sztuki microsorium windelov

 

dekoracje :

mam 2 całe kokosy, pół jednego ,

3 korzenie średniej wielkości

 

tło mam zamiar zrobić z czarnego worka na śmieci

 

jak dla mnie wydaje się to mało ale bieda z kasa :( ;D

później postaram się wstawić zdjęcie baniaka i tej żabienicy do zweryfikowania jej tożsamości .

 

narazie to wszystko . mam nadzieje że ktoś sie zainteresuje moim wątkiem ;p

 

:roll: // Atreyu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

exo terra 20 w

Nie nadaje się do celów akwarystycznych. Wymień koniecznie

- filtr jakiś zwykły 300l/h firmy hanza aquaristic g*** jakieś ale całkiem nieźle sobie radzi

- filtr aquael fan 1 300L/h

Filtracja za słaba nawet jak na LT.

 

Dla przypomnienia, ziemia pod żwirem+słabe światło+słaby filtr to nie LT.

LT to skomplikowana technika, nie dla początkujących, nie alternatywa dla ludzi nie mających kasy na dobry sprzęt. Wymagająca sporo wiedzy i doświadczenia. Zrób normalne akwarium, daj sobie tą ziemie, ale nie nazywaj tego LT, bo szybko zobaczysz że ekosystem nie wyrobi i pojawi się konieczność nawożenia, normalnych podmian, kupna normalnego filtra. ;)

 

PS: Mikołaja nie ma. :twisted::D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hahah mikołaj metaforyczny ;P może i masz racje , mam jeszcze jednaswietlówke to zmienie . pierwsze akwarium mialem na mysli o lt , nie nazywam go tak narazie tylko chcialbym je zrobic a co do filtrtacji to jak zaloze oba jeden z jednej drugi z drugiej nie bedzie ok? bo ewentualnie moge kupic sobie jakis lepszy na swieta :P

 

 

nie musze go stawiac od razu, mam czas wiec zdaze wszystko ogarnac chce tylko pomocy w jego zakladaniu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...