Skocz do zawartości

Kupiłem nowe 63 L, w starym mam ospe rybną rybki chorują !


Rekomendowane odpowiedzi

Co mam robić czy przenieść te rybki do nowego akwa? A czy chociaż roślinki mógłbym przenieść czy na roślinach tez mogą być stadia choroby Jak je dezynfekować ! N początku to chiałem urzadzic nowe akwarium od razu poprostu poprzenisić wszystko wraz z wodą żeby było troche dojrzałej ...ale w tej wodzie jest dużo chemii bo lecze te ryby ...więc to jest bez sesnu także najlepiej nawalć nowej wody z nowym podłożem

1czy drobny piasek czy może lepiej drobny żwir

2jakiś dobry nawóz i w jakiej postaci

3 czy można przełożyć akwarium i jak je zdezyfekować temp do 32 C czy wumoczyć w FMC

4 Macie jakaś dobrą rade że zrobilibyście coś inaczej gdybyście zakłądali od nowa akwa jeśli tak to co ? może mi sie to przyda

5 Co byscie mi radzili trzymać jakie rybki myśle też o krewetkach mam sporo mchu fajnie by im było

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co mam robić czy przenieść te rybki do nowego akwa? A czy chociaż roślinki mógłbym przenieść czy na roślinach tez mogą być stadia choroby Jak je dezynfekować ! N początku to chiałem urzadzic nowe akwarium od razu poprostu poprzenisić wszystko wraz z wodą żeby było troche dojrzałej ...ale w tej wodzie jest dużo chemii bo lecze te ryby ...więc to jest bez sesnu także najlepiej nawalć nowej wody z nowym podłożem

1czy drobny piasek czy może lepiej drobny żwir

2jakiś dobry nawóz i w jakiej postaci

3 czy można przełożyć akwarium i jak je zdezyfekować temp do 32 C czy wumoczyć w FMC

4 Macie jakaś dobrą rade że zrobilibyście coś inaczej gdybyście zakłądali od nowa akwa jeśli tak to co ? może mi sie to przyda

5 Co byscie mi radzili trzymać jakie rybki myśle też o krewetkach mam sporo mchu fajnie by im było

 

1. to już zależy co Ci się podoba. pod piasek można dać ziemię żeby rosły lepiej rosły

2. to zależy jakie masz rośliny, no i czego im brakuje, Oczywiście czy masz odpowiednie oświetlenie, bo bez tego to będzie porażka z glonami.

3. nie rozumiem pytania.

5 . stadne: neony, razbory galaxy, itd przejrzyj przykładowe osady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najprosciej bedzie jak zrobisz tak:

1. Odpal nowe akwarium z roslinami, żwirem i grzalką. Niech woda sie fitruje. Na poczatek podkrec temp tak jak Danielek radzi. Pozniej zmniejsz do temperatury w jakiej bedziesz trzymal ryby.

2. Wylecz rybki w starym akwarium i poczekaj az mina 2 tygodnie. W tym czasie ryby nabiora sił.

3. Po 2 tygodniach przenos stopniowo rybki do nowego akwarium. Zrób to najlepiej w 3 partiach co pare dni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...