Skocz do zawartości

Obsada 54l 60x30x30


Raker
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam prośbę w sprawie pomocy obsady mojego akwarium.

Mój pomysł wygląda tak, proszę o poradę, które rybki wybrać:

 

1+2 mieczyk weloniasty lub 1+1 p. ramireza

neonki inessa/zielone ( które polecacie? ) x 10-14 szt. (ile?)

razbora galaxy/espei/brigittae ( które? ) x 6 szt.?

kirysek (pigmej?) lub otoski x 6szt.?

 

Proszę o pomoc w ułożeniu z tego jakiejś dobrej obsady. Z góry dziękuję za pomoc :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam prośbę w sprawie pomocy obsady mojego akwarium.

Mój pomysł wygląda tak, proszę o poradę, które rybki wybrać:

 

1+2 mieczyk weloniasty lub 1+1 p. ramireza

neonki inessa/zielone ( które polecacie? ) x 10-14 szt. (ile?)

razbora galaxy/espei/brigittae ( które? ) x 6 szt.?

kirysek (pigmej?) lub otoski x 6szt.?

 

Proszę o pomoc w ułożeniu z tego jakiejś dobrej obsady. Z góry dziękuję za pomoc :)

 

Na mieczyka za małe akwarium, lepiej parka ramireza.

Jedna ławica starczy, dwie to za dużo jak na Twoje akwarium.

Otoski 10szt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamiast mieczyka mogą być spokrewnione z nimi platki w układzie 1+4, bez ramirez. W układzie z parką ramirez, platki 1+2 i nie przesadzić z ilością neonów. Tych ostatnich w przedziale 10-15, zależnie od reszty ryb. Neony, wedle upodobań, tylko jeden gatunek. Na drugi stadny gatunek pływający w toni miejsca brak. Galaxy/razborki można dać, ale zamiast neonów, w podobnych ilościach. Kiryski/otoski, albo to albo to w ilości 6-8 sztuk, najlepiej nie więcej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jutro albo pojutrze wybieram się po rybki :)

Czyli obsada jaką polecacie to:

 

- 2x p. ramireza

- kirysek (dalej nie wiem jaka rasa) x 6 szt.

- neon inessa x 14szt. lub razbora galaxy x 14szt. (mam pytanie przy okazji - galaxy tez tak fajnie pływają ławicami jak neony? warto jednak je wziąć? są efektowne?)

 

Muszę w końcu się dokładnie zdecydować :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, pomęczę Was jeszcze trochę :P

 

Otóż wczoraj kupiłem rybki, niestety w sklepie nie mieli akurat p. ramireza :(

 

Zakupiłem:

- 6 x kirysek pigmej albinos

- 14 x neon czarny

 

Rybki już szczęśliwe pływają w moim akwarium, lecz brakuje mi jakiegoś motywu przewodniego - jakichś rybek dominujących w moim akwarium.

Co moglibyście polecić do tej obsady? Jeśli ramirezki to tylko para czy dwie też mogłyby być? Jakie jeszcze są możliwości? Zależy mi na jakichś wyróżniających się, najlepiej kolorowych rybkach bo na razie jakoś tak szaro... :(

Doradźcie proszę i z góry dziękuję za odpowiedź :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jutro albo pojutrze wybieram się po rybki :)

Czyli obsada jaką polecacie to:

 

- 2x p. ramireza

- kirysek (dalej nie wiem jaka rasa) x 6 szt.

- neon inessa x 14szt. lub razbora galaxy x 14szt. (mam pytanie przy okazji - galaxy tez tak fajnie pływają ławicami jak neony? warto jednak je wziąć? są efektowne?)

 

Muszę w końcu się dokładnie zdecydować :)

Kiryski to Panda lub Pigmeje.

Co do Neonów i Galaxy to każdemu podoba się co innego ;) Oba gatunki nadają się do tego litrażu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale jak już napisałem, zakupiłem 6 kirysków pigmej albinosów i 14 neonów czarnych. Zastanawiam się co dalej :) Chodzi mi o jakiś dominujący akcent ;) Jeśli ramirezki to mogą być dwie pary czy tylko jedna? A jeśli co innego to co do tej obsady byście proponowali? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli nikt mi nie odpowie na pytanie czy mogą być dwie pary ramirezek?

W takim zbiornik max jedna para i na pewno nie z Bojownikiem.

 

quote="Raker"]Albo jakie inne rybki do tego mogłyby być? Zależy mi na tym żeby to nie była jedna rybka a przynajmniej 2-4... Dajcie jakieś propozycje...

Na górę możesz dać Platkę 1+2/3 albo Prętnika 1+2/3 jeżeli zrezygnujesz z Ramirezów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale jak już napisałem, zakupiłem 6 kirysków pigmej albinosów i 14 neonów czarnych. Zastanawiam się co dalej :) Chodzi mi o jakiś dominujący akcent ;) Jeśli ramirezki to mogą być dwie pary czy tylko jedna? A jeśli co innego to co do tej obsady byście proponowali? :)

Kirysy pigmeje-albinosy? Coś czuję że raczej kupiłeś spiżowe...

Ramirezy są duże jak dorosną, para w takim baniaku to max. Nie sugeruj się wielkością osobników w sklepie, przecież to młodziaki. Jak chcesz żeby to było coś efektownego - kup ramirezy elecrtic blue. Ewentualnie harem 1+2 prętnika neonowego. Jeden bojownik też jest dorbym rozwiązaniem- to piękna ryba nie ukrywająca się, pływająca dumnie i podpływająca z ciekawością do obserwatora.

 

6x kirys pigmej/panda

14x neon czarny

1+1x ramireza/1x bojownik/1+2x prętnik karłowaty - nie łączymy, jedna opcja do wyboru!

5-6x otosek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za rady :) Na paragonie za kiryski mam nazwę "Kirysek Karłowaty (Corydoras pygmaeus)" w cenie 7,90 i tak było opisane akwarium w którym się znajdowały jedynie te albinosy, więc nie wiem czy to oni się pomylili czy faktycznie tak jest ;)

Czyli do obsady:

6 x kirysek karłowaty

14 x neon czarny

1+1 p. ramireza / lub / 1+2 prętnik karłowaty

proponujesz jeszcze 5-6x otosek? Z tego co zauważyłem, ludzie na tym forum odradzają jednocześnie posiadania kirysków i otosków?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za rady :) Na paragonie za kiryski mam nazwę "Kirysek Karłowaty (Corydoras pygmaeus)" w cenie 7,90 i tak było opisane akwarium w którym się znajdowały jedynie te albinosy, więc nie wiem czy to oni się pomylili czy faktycznie tak jest ;)

Czyli do obsady:

6 x kirysek karłowaty

14 x neon czarny

1+1 p. ramireza / lub / 1+2 prętnik karłowaty

proponujesz jeszcze 5-6x otosek? Z tego co zauważyłem, ludzie na tym forum odradzają jednocześnie posiadania kirysków i otosków?

Ciekawe czy cię nie przerobili, bo spiżowe (sprzedawane też w formie albino) to koszt ok 3zł. Ale mogę się mylić i może rzeczywiście masz pigmeje. Napewno rozstrzygnęła by ten temat fotka twoich kirysków.

Jeśli się tak boisz przerybienia, nie musisz otosów kupować. Wg mnie mogły by być i byłoby ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...