Jump to content

korzeń do akwarium

lopezz
 Share

Recommended Posts

Sparzyć jeśli jest tak duży, że nie możesz go wygotować.

Jeśli nie opada to: albo go czymś przymocować do podłoża np. przyssawkami lub włożyć go do oddzielnego akwarium i czekać ok 2 tygodni aż zatonie, a wtedy umieścić w akwarium ogólnym.

Jeżeli mają ostre krawędzie to mogą jeżeli nie są to spokojne rybki. Ale wyglądają na odpowiednio przygotowane. Nie myślałeś o takim prawdziwym korzeniu? Takie ozdoby wydają się ciut sztuczne...

Gdyby tak ktoś miał jakieś wątpliwości co do "korzenia z drzew owocowych" polecam ciekawy artykuł EyeQueue gdzie jest wszystko dogłębnie wyjaśnione co zawierają szkodliwego w sobie korzenie tychże drzew. Cytując ostatni fragment artykułu :"Podsumowując, nie traćmy pochopnie wdzięcznego bardzo i często łatwo dostępnego materiału, jakim są nasze drzewa owocowe. " ;)

A możecie mi pomóc znaleść odpowiedni korzeń do mojego akwarium na allegro? Od niedawna posiadam akwa i nie bardzo się znam. Baniak 72L 60/30/40 mam kilka sporych roslinek a korzeń chciał bym umieścic z boku aby zakryć grzałke lub troszke zamaskowac

No to już kwestia gustu i nie będę polemizował ;) Fakt faktem ale kupno takiego okazu wiąże się z kosztem a co spreparujemy sami mamy niskim kosztem i mamy oczywiście większą satysfakcję. A kasa która zaoszczędzimy będzie na zakup np mchu do obsadzenia korzonka.

Jak chce ci się go wykopywać. Lepiej znaleźć już jakiś "na wierzchu" jeżeli już jednak musisz kopać, to kop :lol: Wiele ciekawych znajdziesz na bagnach, trzęsawiskach i w lesie, na forum kilka osób sprzedawało ostatnio gotowe już korzonki.