Jump to content

zmętniała woda w 12godzin

monk1990
 Share

Recommended Posts

cześć

Problem z wodą, dokładnie wczoraj wieczorem oglądałem z kumplem rybki cały wieczór i woda była krystaliczna!

dodam że akwarium mam 1,5 miesiąca. W zeszłym tygodniu tu wyczytałem dopiero o podmianach wody, parametrach i czyszczeniu dna. do tego czasu było ok. W zeszłym tygodniu podmieniłem wodę (odstaną wodą), odmuliłem dno zrobiłem podstawowe pomiary wody (przed i po podmianie wody)

w niedziele zrobiłem dokładnie to samo, ponieważ jak wcześniej odmulałem stwierdziłem ze trzeba to szybko jeszcze powtórzyć.

A tu dzisiaj taka niespodzianka;/

roślinki wszystkie normalnie, filtr chodzi wydaje mi się że wszystko ok. tak nagle choć nic nie dodawałem i nic nie zmieniałem. w czym może być przyczyna?

pozdrawiam.

@artur072 przepraszam, pospieszyłem sie. przyznam ze nawet nie pomyślałem o tym-jak tylko dostałem lapka tak od razu chciałem napisac..

platynki 2

danio 4

neonki4

bojownik

skalary3

mieczyk

żabka

75litrów

parametry: NH3 1

GH 17

(gość w zoologicznym powiedział ze to wystarczy i że tak jest dobrze)

filtr taki:

http://allegro.pl/aquael-pompa-circulat ... 25460.html (i taka gąbka)

karmie 2 razy dziennie raz pokarmem płatkowym i raz minigranulatem (tropikal oba)

a podmieniałem 2x po 13litrow

ta wiem skalary czekają aż koleżance dojrzeje akwarium mieczyka też jej oddam.

no własnie parametrów nie mam-powiedziano mi że to jest najważniejsze i że to wystarczy;/

chyba chodziło mi o NH3;/ tak mam napisane 'aquatest NH3' i drugi to 'GH test kit'

filtr czyściłem pod kranem, ale później moczyłem w wodzie którą miałem z odmulania.

przepraszam że dopiero teraz-ale święta;/ szkoda gadać.

zaraz po św idę do zoologicznego i robię kolejne pomiary-dla pewności. ale chyba wszystko ok. wychodzi na to ze Maja_dm miała 100% racji:) wszystko doszło do normy i jest git.

dlatego też bardzo dziękuję za pomoc!

pozdrawiam.