Skocz do zawartości

zmętniała woda w 12godzin


monk1990
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

cześć

 

Problem z wodą, dokładnie wczoraj wieczorem oglądałem z kumplem rybki cały wieczór i woda była krystaliczna!

 

dodam że akwarium mam 1,5 miesiąca. W zeszłym tygodniu tu wyczytałem dopiero o podmianach wody, parametrach i czyszczeniu dna. do tego czasu było ok. W zeszłym tygodniu podmieniłem wodę (odstaną wodą), odmuliłem dno zrobiłem podstawowe pomiary wody (przed i po podmianie wody)

 

w niedziele zrobiłem dokładnie to samo, ponieważ jak wcześniej odmulałem stwierdziłem ze trzeba to szybko jeszcze powtórzyć.

A tu dzisiaj taka niespodzianka;/

 

roślinki wszystkie normalnie, filtr chodzi wydaje mi się że wszystko ok. tak nagle choć nic nie dodawałem i nic nie zmieniałem. w czym może być przyczyna?

 

pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@artur072 przepraszam, pospieszyłem sie. przyznam ze nawet nie pomyślałem o tym-jak tylko dostałem lapka tak od razu chciałem napisac..

 

 

platynki 2

danio 4

neonki4

bojownik

skalary3

mieczyk

żabka

75litrów

 

parametry: NH3 1

GH 17

 

(gość w zoologicznym powiedział ze to wystarczy i że tak jest dobrze)

 

filtr taki:

http://allegro.pl/aquael-pompa-circulat ... 25460.html (i taka gąbka)

 

karmie 2 razy dziennie raz pokarmem płatkowym i raz minigranulatem (tropikal oba)

 

a podmieniałem 2x po 13litrow

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ta wiem skalary czekają aż koleżance dojrzeje akwarium mieczyka też jej oddam.

 

no własnie parametrów nie mam-powiedziano mi że to jest najważniejsze i że to wystarczy;/

 

chyba chodziło mi o NH3;/ tak mam napisane 'aquatest NH3' i drugi to 'GH test kit'

 

filtr czyściłem pod kranem, ale później moczyłem w wodzie którą miałem z odmulania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przepraszam że dopiero teraz-ale święta;/ szkoda gadać.

 

zaraz po św idę do zoologicznego i robię kolejne pomiary-dla pewności. ale chyba wszystko ok. wychodzi na to ze Maja_dm miała 100% racji:) wszystko doszło do normy i jest git.

 

dlatego też bardzo dziękuję za pomoc!

 

pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...