Skocz do zawartości

zdychanie ryb


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Mam problem z rybkami, od razu piszę, że jestem zupełnym żółtodziobem więc proszę o wyrozumiałość. Założyłam akwarium jakiś tydzień temu, na początku miałam tylko jedną roślinkę ale po 2 dniach zupełnie zwiędła i nie mam w tej chwili żadnej bo jeszcze nie zdążyłam kupić. Rybki jakie sprowadziłam na start to trzy gupiki. Na początku wszytko było w porządku, chętnie jadły i pływały. Dzisiaj rano patrzę a tu jedna z nich zdechła a druga ciężko pływa. Jaka może być przyczyna? czy to, że nie mam roślin mogło spowodować nie dotlenienie akwarium? parametrów wody nie znam bo testy są okropnie drogie ale chyba będę musiała je zrobić. Chorobę też wykluczam bo nie ma zupełnie żadnych objawów.

 

Skład akwarium:

zbiornik 25l

filtr Aquael na dokładnie ten litraż, włączony przez cały czas

grzałka Aquael 50W

żwirek zwykły kamienny, po spodem dodatkowo piasek akwarystyczny

temperatura 24-25 C

 

podmiany wody jeszcze nie robiłam bo wydaje się być zupełnie czysta

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam problem z rybkami, od razu piszę, że jestem zupełnym żółtodziobem więc proszę o wyrozumiałość. Założyłam akwarium jakiś tydzień temu, na początku miałam tylko jedną roślinkę ale po 2 dniach zupełnie zwiędła i nie mam w tej chwili żadnej bo jeszcze nie zdążyłam kupić. Rybki jakie sprowadziłam na start to trzy gupiki. Na początku wszytko było w porządku, chętnie jadły i pływały. Dzisiaj rano patrzę a tu jedna z nich zdechła a druga ciężko pływa. Jaka może być przyczyna? czy to, że nie mam roślin mogło spowodować nie dotlenienie akwarium? parametrów wody nie znam bo testy są okropnie drogie ale chyba będę musiała je zrobić. Chorobę też wykluczam bo nie ma zupełnie żadnych objawów.

 

Skład akwarium:

zbiornik 25l

filtr Aquael na dokładnie ten litraż, włączony przez cały czas

grzałka Aquael 50W

żwirek zwykły kamienny, po spodem dodatkowo piasek akwarystyczny

temperatura 24-25 C

 

podmiany wody jeszcze nie robiłam bo wydaje się być zupełnie czysta

Tydzień temu założyłaś akwarium i masz już rybki?, mało, już jedna padła... hmmmm.... A czy za nim zaczniesz używać nowo zakupionej pralki, nie przeczytasz instrukcji, co do czego służy? (taka przenośnia)

Pierwsze rybki powinny pojawić się w akwarium po jakiś 3-4 tyg., bez podawania uzdatniaczy, w tym czasie tworzą się bakterie. Co do roślin to widziałeś jakąś na pustyni? W akwarium bez żadnego substratu i nawozów nic nie będzie dobrze roslo.

Oddam Cię w ręce wszechwiedzącego :google:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...