Skocz do zawartości

[112] Green Valley- iwagumi


hansik3489
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 60
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

czy przyapdkiem w roslinach barwa fioletowa i bliska niebieskiej nie jest najbardziej wchłaniana przez chlorofit u roslin do przemian fotosyntezy??

Światło w wodzie jest czymś innym niż światło na lądzie, gdzie dominują fale niebieskie i czerwone. Promieniowanie pod wodą ma szczególne właściwości, dzieje się tak ponieważ sama woda pochłania światło czerwone a rozpuszczona materia organiczna pochłania światło niebieskie, tak więc do fotosyntezy roślin pozostaje światło zielone i żółte.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kierunek dobry. Zarówno jak chodzi o kamienie jak i koncepcje. Podłoże ostro kontrastuje, ale może w tym szaleństwie jest metoda. Jak się zarośnie to i tak nie będzie go widać. Ogólnie duży plus.

 

Jak chcesz fajne efekty z tłem związane, to daj za akwarium, na dole świetlówkę, albo żarówkę energooszczędną na środku, zależnie od tego co chcesz uzyskać. Jest jeszcze jeden fajny myk. To co powyżej + tło sklejasz tak, aby nie przylegało, tylko było wypukłe, tzn po prostu brystol większy od ścianki, a sklejasz równo. Na środku robi się dziura, a to podświetlone daje fajne złudzenie optyczne. Dawniej się bawiłem czymś takim, efekt, jak chodzi o samo tło w moich oczach miałem nie gorszy niż wymiatacze z Japonii. ;)

Bardzo mądra i fajna rada do poważnego rozważenia. Można jeszcze pokombinować z kolorem może pomarańcz, błękit lub fiolet?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wlasnie czekam na nowa swietlowke T5 bo dostałem jakos zepsute bo miała niestabilne światło. Boje sie ze moze to byc wina statecznika elektrycznego. no ale sie zobaczy. Chciałem dołożyć jakis mech do całości tylko nie wiem czy moja woda jest odpowiednio kwasna bo słyszałem ze mchy wola wodę bardziej kwasna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam, nareszcie mam juz caly osprzet. ostatnio doszły nowe swietlowki t5 2x24. wszystko pieknie zaczyna rosnac juz sie nie moge doczekac az sie wszystko rozrosnie

No i się nie doczekałeś na starej aranżacji ;) Według mnie też ładnie tak, tylko szkoda, że nie dałeś szansy poprzedniemu zarosnąć. Wtedy było bardziej oryginalnie, niepowtarzalnie. Teraz takie to troszkę książkowe mi się wydaje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widze ze większości sie podobała pierwsza aranżacja. Niestety zminilem ja. Ogolnie to powód dla ktorego ruszalem kamienie jezte ten ze niestety w akwarium polawily sie te brazowe glony. Pewnie powodem pojawienia sie ich bylo za malo światła za duzo nawozy i za duża temp na poczatek. Musiałem umyć i wypazyc kamienie. No i restart. wiadomo poczatek zawsze jest trudny. kamienie dałem teraz wyżej bo bałem sie ze jak mi heniek zacznie rosnąć to zarośnięte kamienie. co do samych kamieni to nie mam pojecia jakie to są. Jak by ktos chcial a mieszka w pobliżu konstancina to moge dac namiary do gościa ktory handluje kamieniami ozdobnymi. Za dyche mozna kupic taka ilośc jaka mam. ma tez świetne wamienie koralowce. Na pewno super by wyglądały do morskiego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zdecydowanie lepsza wersja niz tamta.Ta jest oryginalna jakaś a nie jak większość innych..

Widziałem tam że kamole masz przystawione do siebie, wetknij jakiś ładnny mech w szczeline i niech porośnie te skałki troche od góry.

Mech na skałach i trawnik mmy cud miód i orzeszki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

witam, zaoszczedziłem troszke pieniaszkow i kupiłem filtr RO. Jezeli ktos nie mam tego to ja na prawde polecam. Wymieniełem wode z akua mojego na wode z filtra ro i mosze powiedziec ze roslinki po paru dniach zaczely bardzo szybko rosnac. widac jest na nich mnostwo bobelkow tlenu. Jezeli ktos mysli o zakadaniu baniaka roslinnego to tylko i wyłaczne z filtrem RO.

Dołączona grafika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij




×
×
  • Dodaj nową pozycję...