Skocz do zawartości

[112] Green Valley- iwagumi


hansik3489
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Hej Witam wszystkich bardzo serdecznie. Jestem tu nowy. Moja zabawe z akwarystyka zacząłem z 2 lata temu. Jednak moja wiedza na ten temat nie była duza. Ostatnio postanowiłem zabrac sie za to bardziej profesjonalnie. Jednak, ze nie jest jeszcze na tyle dobry by z pewnymi problemami z moim akwarium radzic sobie sam wiec postanowiłem załozyc moj temat.

Prosze o pełną profesfonalną krytyke i przede wszystkim RADY aby moc cieszysc sie pieknem mojego baniaka.

TO CO MAM:

 

Zbiornik:112l 80/35/40

 

Filtracja: JBL e900

 

Oświetlenie: 2x 18 (10000K) sylvania

 

Podłoze: Mando 25l +kulki (z allegro)

 

Nawozenie

 

CO2 -butla 1,5

jakies macro micro (allegro)

 

 

Flora

(planowana)

 

hemianthus Callitrihoides

Eleocharis Pavula

Ehinodorus Tenellus

Hemiantnus Micranthemoides

 

Fauna

nie mam jeszcze pojecia ale na pewno małe i duzo

 

parametry wody

 

(2 dni po zalaniu)

 

ph- 7,4

KH - 10

GH -21

 

Na razie wlałem uzdatniacz JBL i srodek na zmiekczenie wody aquacid

 

Dołączona grafika

no to tyle

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 60
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Na razie wlałem uzdatniacz JBL i srodek na zmiekczenie wody aquacid

 

Chcesz podejść profesjonalnie, a wlewasz do baniaka takie rzeczy...odsyłam do innych tematów na forum. [nie]Działanie, lub zgubne skutki takich preparatów były nie raz nie dwa potwierdzone. Potrzebujesz miękkiej wody [bez herbatki], to kup filtr RO. Wlewając kwas do akwarium, co dzieje się w tym momencie łatwo wybić rybki/krewetki. Natomiast uzdatniacz...to pic na wodę. Nie przyśpieszy dojrzewania akwarium, więc pamiętaj że i tak musisz czekać przynajmniej 2 tygodnie przed wpuszczeniem mieszkańców. Przydałyby się testy na związki azotu.

 

Na razie nie ma co oceniać. Dużo dużo więcej zielska. Grzałka nad podłoże za kamienie, nie na środku widoku. Za dużo za małych kamieni ułożonych jednakowo. Troszkę znam się na układaniu kamoli w Iwagumi, bo chyba w tą stronę chcesz podążać i osobiście przestawiłbym wszystko od nowa. :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie, nie słuchaj nas, w ogóle nie pytaj o rady i co sądzimy. :D

 

PS: Pisząc o układaniu kamoli, miałem na myśli takie coś:

http://www.naacademy.pl/uploads/Akademi ... b4c8-1.jpg

http://naturaqua.pl/blog/projekt_09_iwa ... umi_09.jpg

http://www.aquagora.fr/CAPA2008/PHOTOS/ ... 202008.jpg

http://3.bp.blogspot.com/_ck-uOChKZ94/T ... _large.jpg

http://www.aquadesign.pl/img/iwagumi_01/iwan_06.jpg

http://akwa-mania.mud.pl/wystawy/natureaquarium/14.jpg

 

Może nie będę rzucał tekstów o "sztuce", czy konieczności trzymania się sztywnych reguł...ale są pewne wzorce, dotyczące ilości kamieni, ich wielkości, proporcji, ułożenia, wzajemnego położenia, dzięki którym mamy efekt taki jak powyżej. Jak mu się podoba to co ma, to spoko, bo właśnie o to chodzi, ale jeśli bardziej podobają mu się takie akwaria - to warto się na nich wzorować. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za tak szybie odpowiedzi. Co do kamieni to mam w panie dwa duze dodac na srodek jakos. Jezeli chodzi o te kawsy to wlasnie sceptycznie do nich podchodze ale ze nie mam jeszcze rybek wiec pozwoliłem wlac 3ml. grzałka musi byc w tym miejcu. Akwa jest połozone z 0,5m nad podłoga wiec jak sie siedzi na sofie to akurat grzałki nie widac spod pokrywy. zobacze moze kupie grzałke zewnetrzna. Poczekam jeszcze z kupnem filtra ro z tydzien az sie wartosci chemiczne wody ustabilizuja wtedy tez dojada rosliny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I nadal twierdzisz że ma źle ułożone kamienie pokazując te zdjęcia. Sam sobie przeczysz ale ok :) I tak zrobi jak będzie chciał.

 

Coś dopisałem na końcu. Twierdzę tylko, że ja, ułożyłbym je inaczej. ;)

 

Ważna kwestia techniczna którą poruszył niebieski kolega. Dodam że jak będziesz dokładał światła, to teraz kup jakieś 865. Te świetlówki jakie masz mają strasznie niebieski, mało oddający naturalne barwy odcień. Najlepiej je stosować właśnie z jakimiś daylightami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wymieniłem swietlowki na aqua-glo 20wat (18000).

"Zamienił stryjek siekierkę na kijek."

 

Jeśli poprzednie świetlówki były młodsze niż półtorej roku...to była to bardzo chybiona inwestycja. Miałeś niebiesko, teraz masz fioletowo - ani tu, ani tu naturalnie. :P

 

Pamiętaj że zamiana świetlówek, szczególnie jednych roślinnych na drugie, nie wpłynie jakoś widocznie na możliwość hodowania roślin trawnikowych...światła trzeba dołożyć. Tak jak pisałem, do świetlówek roślinnych jakieś daylighty 865/965.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tu musze powiedziec ze jestes troszke w błedzie. Jezli ja pisze ze zarowka ma 18000 K ciepła to nie dokonca chodzi tu o kolor(oczywicie poczesci ma). Troszke sie znam na fizyce. I barwe swiatła okresla sie nie po temperaturze a po dlugosci fal. w zaleznosci od dlygosci fali spektrum emitownego swiatła sie zmienia i tak najdluzsza dlugosc fal ma swiatło podczerwone najktotsza fioletowe( oczywiscie mamy jeszcze fale podczerwieni termalenej(stosowane np przy kamerach termowizyjnych ) i jeszcze jest mictofala(np w naszej microfalowce lub w radarach). Switło mozemy tez podzielic na temperature barwna swiatła ktora jest temperaturę barwową

ciepłe

neutralne

chłodne

dzienne

dzienne chłodne

 

i tu na przykład swiatło dzienne ma temerature barwna od 5000 do 20000 K:)

 

A tu co ciekawe zarowki Aqua-glo posiadaja cale spektrum dlugosci fal a te co wczesniej mialem to juz byla troszke lipa.

 

 

Ale tak na Wypadek philipsa TLD 865 tez kupiłem i zamatuje dodatkowo co mi da 0,74/L i wtedy bedzie juz GITES:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze że nie ruszyłeś tych kamieni. To jest na plus. Tło ci prześwituje i widać kable za nim, może coś mniej transparentnego? No i ta grzałka, wiem że patrząc na akwarium z góry jej nie widzisz ale jak dodajesz fotki na forum to może wyjmuj ją z akwarium bo strasznie szpeci całość. A póki co to trzeba poczekać aż zarośnie bo na razie to jest żwir i bobki roślin.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kierunek dobry. Zarówno jak chodzi o kamienie jak i koncepcje. Podłoże ostro kontrastuje, ale może w tym szaleństwie jest metoda. Jak się zarośnie to i tak nie będzie go widać. Ogólnie duży plus.

 

Jak chcesz fajne efekty z tłem związane, to daj za akwarium, na dole świetlówkę, albo żarówkę energooszczędną na środku, zależnie od tego co chcesz uzyskać. Jest jeszcze jeden fajny myk. To co powyżej + tło sklejasz tak, aby nie przylegało, tylko było wypukłe, tzn po prostu brystol większy od ścianki, a sklejasz równo. Na środku robi się dziura, a to podświetlone daje fajne złudzenie optyczne. Dawniej się bawiłem czymś takim, efekt, jak chodzi o samo tło w moich oczach miałem nie gorszy niż wymiatacze z Japonii. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij




×
×
  • Dodaj nową pozycję...