Skocz do zawartości

Żabienice brązowy nalot i plamy


pawel06
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Mam problem po włożeniu kamieni na liściach żabienic pojawił się brązowy nalot, który można zetrzeć szmatką, widać także plamy. Najwięcej jest tego na części liści najbardziej oświetlonych. Rośliny przestały rosnąć. Kamienie znalazłem przy drodze i gotowałem 3h w roztworze soli. Mam pytanie czy to wina tych kamieni czy coś innego? Kamienie już wyciągnąłem. Proszę o pomoc.

 

Pozdrawiam,

Paweł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem zaatakowały okrzemki, co zbiegło się z włożeniem kamieni. Opisz dokładnie swoje akwarium i poszukaj czegoś tu: viewforum.php?f=46 oraz: viewtopic.php?f=46&t=12761

Ps. Urban - Nie pisz jeśli to nie wnosi nic nowego do tematu. Bo drażniące jest czytanie X takich samych postów, które są na dobrą sprawę powielaniem wypowiedzi innych. Dziękuję.

Pozdrawiam, pablo112.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zróbmy tak dostosuj się do recepty AsFerona i opisz jaki to przyniosło efekt,zresztą

sam byłbym wdzięczny gdyby forumowicze częściej pisali czy to czy tamto pomogło i nawet słowo dzięki pokrzepia.

W nowym akwarium jak widzę masz okrzemki,możesz je palcem lub gąbką czy taż czyścikiem magnetycznym zlikwidować ale w wodzie będzie pełno ich zarodników jak nie podmienisz wody po ich likwidacji/czyszczeniu to spodziewaj się masakry w wiadomej postaci.

Wyczyść co możesz,niepotrzebne lub brzydkie liście usuń i podmień 30% wody i raczej nie zwiększaj podmian by nie zachwiać parametrów.

Przyczyny powstawania okrzemków to raczej marne oświetlenie w szczególności w nowo zalanych akwariach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i ampularie

A mógłbyś szerzej powiedzieć jaką w tym rola miał Ampularie?
Nie rozumiem jaką rolę miały??

Wyjaśnie Ci :zamieszany:

Nie wiem czy wiesz, że ampularie bardzo dobrze czyszczą glony z szyb i roślin. Zjadają osad z dna i u mnie naprawdę się sprawdza. Nie wiem o ci chodzi...

 

Twoje wyjaśnienie zostało już napisane w poście powyżej, przez innego Usera. Nie widzę sensu pisania tego ponownie. Jeszcze jedno takie "przeoczenie" i poleci ostrzeżenie za spam.

mod. SzaraMysz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...