Skocz do zawartości

[300L] Amazonia


Bartex
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Góra na tyle była usypana z bazaltu(patrz 1 post:)... i z czasem zaczął się wyłaniać spod piasku... Nawet ciekawie to wygląda jak gdzie nie gdzie się ten bazalcik pokazuje.

Kozacko to będzie jak:

Zmienię świetlówki na Hagen Power Glo

Dołożę duże Microsorium na prawą stronę

Dojdą dwa korzonki od góry

Rośliny się rozrosną, a rybcie urosną:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No jak sewerum podrośnie to pożegnaj się z roślinami , im więcej roślin teraz dołożysz tym więcej stracisz. Ogólnie uwielbiam sewerki ale z green terrorkiem to połączenie może się nie udać , napewno teraz jak są młode to jest ok , ale jak podrosną może być sajgon. Sewerum to bardzo spokojne pielęgnice a akara nie da sobie w kaszę nadmuchać, może gdybyś miał sewerum dorosłe i wpuścił młode akary to hierarchie ustanowiły by sewerki ,ale nie wiem może się mylę. Zaczną podrastać to zauważysz kto rządzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No jak sewerum podrośnie to pożegnaj się z roślinami , im więcej roślin teraz dołożysz tym więcej stracisz. Ogólnie uwielbiam sewerki ale z green terrorkiem to połączenie może się nie udać , na pewno teraz jak są młode to jest ok , ale jak podrosną może być sajgon. Sewerum to bardzo spokojne pielęgnice a akara nie da sobie w kaszę nadmuchać, może gdybyś miał sewerum dorosłe i wpuścił młode akary to hierarchie ustanowiły by sewerki ,ale nie wiem może się mylę. Zaczną podrastać to zauważysz kto rządzi.

Fakt,teraz masz piękna dżunglę,a niedługo może być BW :P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozmawiałem na temat tego połączenia z ludźmi którzy hodowali, hodują te rybcie. Ja byłem sceptycznie nastawiony ale jedna z tych osób mnie namówiła.

Akara...fakt to czubek jednak Sewerum będzie większa, a też nie da sobie w "kaszę dmuchać", potrafi się odgryść.

Jak na razie jest spokój, ale zobaczymy co się będzie działo podczas tarła. W razie konieczności będę reagował.

 

Co do dżungli... Sewerumom spodobał się (posmakował) mech jawajski i go sobie skubią:)

Przecież nie będę im żałował. Jak będzie taka potrzeba to dokupię roślin i niech sobie je jedzą jak potrzebują.

 

BW też ładne:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś pokombinowałem trochę z ustawieniami filtrów itp.

Myślicie, że jest w porządku?

 

I drugie pytanko...? Ustawienie mediów filtracyjnych w kuble. Na chwilę obecną jest tak:

Gąbka na wlocie filtra- prefiltr w kuble- zeloit- ceramika- biokulki- gąbka.

Zmienić coś? Może dodać? Niby jest ok, ale cały czas jakieś drobinki w akwa pływają... co mnie strasznie drażni...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmieniłbym na gąbka-wata-zeolit-biokulki/ceramika ;)

 

A co skuteczniejsze w przypadku mojego akwa będzie, biokulki czy ceramika?

Gębka musi być na górze bo ten koszyk jest połączony z prefiltrami. do tego ma uchwyt także musi byś jako kończący filtrację. 3 dolnymi koszami mogę dowolnie przestawiać.

 

 

 

 

Masz pięknego samca! Cudownego wręcz!

 

Aranżacja prosta, ale bardzo efektowna!

 

Bede czytał na bieżąco jak się ma połączenie rivulatus- błyszczyki.

 

naprawdę kawał dobrej roboty! Nie dodawaj już nic!

Dzięki:) Samiec ładnie się wybarwia. Nerwus z niego straszny, ale chociaż wesoło jest.

 

Jak wiesz Akary są w czasie tarła. Bystrzyki jak na razie nie zwracają ich uwagi...o dziwo nawet Severumy pływają bardzo blisko kamienia z ikrą i nie ma żadnej reakcji... Czasami gdy jakaś ryba naprawdę, dosłownie się wepchnie na kamień np, Zbrojnik to dostaje po głowie.

Akary większą agresję wykazują do osób z zewnątrz. Wystarczy, że podejdę do akwa, a samiec z samiczką wściekle atakują szybę, prężąc się i eksponując swoje intensywne ubarwienie, oraz płetwy. Severumy są dosłownie kilka centymetrów od nich i nie zwracają na siebie uwagi Akar.

Podczas karmienia zdecydowanie dominuje samiec GT. Bystrzyki oczywiście są tak szybkie, że pierwsze się najadają...

Severumy muszą, czekać aż samiec Rivulatus się nażre, bądź na chwilę odpłynie, zagapi się. Małe zbrojniki unikają samca Akary, natomiast największy toczy z nim regularną wojnę o tabletki ze spiruliną:)

 

To tyle by było... Jak zaobserwuję jakieś zmiany, to będę na bieżąco informował.

 

 

A obsad już zamknięta;)

No chyba że ta Panaqua od Ciebie:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...