Skocz do zawartości

[300L] Amazonia


Bartex
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Warto.

Mimo tego, że są tańsze odpowiedniki AquArtu to zawsze możesz tego spróbować.

Ja to leje i rośliny rosną normalnie przy 0,5W/L.

Ja na razie mam standardowe 2x30W t8

Za jakiś czas zamienię je na 2 świetlówki Hagena Power Glo więc rewelki nie ma i nie będzie:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No,w sumie racja :) Dajesz jakieś korki z zakresu uurządzania akwarii? ;)

Tiaa, jak patrze jakie ludzie zbiorniki robią to ja chętnie sam bym do nich się zgłosił o pomoc.

To tu to prowizorka, tak pasowało i innego pomysłu po prostu nie miałem...

 

A mam mały problemik. Mimo, iż chodzi JBL e1501 plus cyrkulator z gąbką 1000l/h, cały czas woda nie jest krystaliczna i pływają w niej jakieś małe paprochy...

Co zrobić żeby się tego g...a pozbyć? Filtracja chyba jest wystarczająca?

Na wlocie do kubła założyłem dodatkowo prefiltr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Korzenie po prawej tylko tak się zmieściły.... na styk:)

Po lewej Dużym przycisnąłem dwa mniejsze które wypływały i tak już zostało.... roślinki sadziłem tam gdzie jakaś szpara w korzeniach była....na górze same się znalazły tam gdzie są przez ruch tafli...cała filozofia:)

 

Nowy filmik, marny ale coś tam widać: http://btx18.wrzuta.pl/film/3qWZ7yO7rE9/102_2990

 

A tu parka GT:) http://btx18.wrzuta.pl/film/4elDtSWYm85/para_gt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Udało się cyknąć kilka sensownych fotek więc dorzucam:)

 

Ostatnie z tego aparatu...wieczorem będzie nowy, więc mam nadzieję, że i fotki więcej pokażą:)

 

 

 

 

Tak jak mówiłem, dwie nowe fotki z nowego aparatu...

Niestety marny fotograf nie potrafi nic ustawić:(

Fotki lepsze niż z poprzedniego aparatu ale bez rewelacji;/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Udało się cyknąć kilka sensownych fotek więc dorzucam:)

 

Ostatnie z tego aparatu...wieczorem będzie nowy, więc mam nadzieję, że i fotki więcej pokażą:)

 

 

 

 

Tak jak mówiłem, dwie nowe fotki z nowego aparatu...

Niestety marny fotograf nie potrafi nic ustawić:(

Fotki lepsze niż z poprzedniego aparatu ale bez rewelacji;/

Yhy. Napisał wcześniej, że z nowego. Jak dla mnie coś za mało mroczne te akwarium, więcej szyszek z olchy i liści ale pomijając to całość jest niezła ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Udało się cyknąć kilka sensownych fotek więc dorzucam:)

 

Ostatnie z tego aparatu...wieczorem będzie nowy, więc mam nadzieję, że i fotki więcej pokażą:)

 

 

 

 

Tak jak mówiłem, dwie nowe fotki z nowego aparatu...

Niestety marny fotograf nie potrafi nic ustawić:(

Fotki lepsze niż z poprzedniego aparatu ale bez rewelacji;/

Yhy. Napisał wcześniej, że z nowego. Jak dla mnie coś za mało mroczne te akwarium, więcej szyszek z olchy i liści ale pomijając to całość jest niezła ;)

Pierwsze i ostatnie zdjęcie jest z nowego. Jakoś tak dziwnie:) Trochę lepiej na starym Akary by nie było widać bo tam jest strasznie ciemno gdzie on była...tu jako tak widać:)

 

 

A może ktoś z forumowiczów używa Fujifilm Finepix S2950HD i może mi wytłumaczyć na PW jak to się wszystko w tym ustawia?

Czytałem temat Ahaeda o ustawianiu aparatów ale nic z tego nie kumam szczególnie na tym czymś fajnym co kupiłem:) :help:

Jeszcze dwie foty... Mania mnie ogarnęła:)

 

Będzie więcej liści, dojdą szyszki, kilka roślin, i jak znajdę to korzonek od góry po środku akwa z bardzo drobnymi gałązkami...taka miotła:)

 

Zabarwienie wody mnie nie satysfakcjonuję...chcę jeszcze ciemniejszą niż jest obecnie:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Twoim problemem nie są ustawienia tylko trzęsąca się ręka ;)

Co sugerujesz? Że pije? Ja? no morze trochę za dużo:)

 

 

 

 

Wczoraj grzebałem troszkę przy deszczowni bo robił mi się mały problemik.

Gdy małą deszczownię zakładałem na tylną ścianę, robił się straszny sajgon w akwarium, wszystko szalało, rośliny na tafli kręciły się w kółko... tragedia. Przy dużej znowu robił mi się kożuch bakteryjny.... Zamontowałem więc skimmer.... ale powtórka z rozrywki jeden wielki kataklizm... mała deszczownia na bocznej szybie robiła jeszcze większą rozpierduchę...skimmer, szkoda gadać. Stanęło na tym, że zmontowałem małą deszczownie ze skimmerem razem i dałem na boczną szybę. Spokój. Nie ma kożucha, roślinki sobie spokojnie pływają jest lux.

Deszczownia robi delikatny ruch tafli, a skimmer załatwia sprawę kożucha. Nawet liście dębu wróciły tam gdzie ich miejsce. Jedynym minusem jest szpecąca konstrukcja . Ale patent już jest i jak tylko parę groszy wpadnie to kupie korzeń "miotłę", który zamocuje z przodu w lewym rogu. I będzie coś jakby korzonki z góry do wody wpadały...:)

 

A tu mała aktualka:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajne akwarium,ma swój klimat :) Mam pytanko skąd wyrwałeś te fajne korzenie ,szukam coś na podobę Twoich do nowej aranżacji.

 

Jak już chyba wcześniej pisałem z allegro.

Szukałem...szukałem...trafiłem okazje..kupiłem i są:)

 

Zapraszam do obejrzenia.

Mały terrorysta już nawet na mnie poluje.

Żmija wychowana na własnej piersi:)

 

http://btx18.wrzuta.pl/film/47GhHA2KbyR/samiec_gt_d

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś, po rozmowach z kilkoma osobami, zdecydowałem się na zakup heros efasciatus, parki.

Zaryzykowałem, zobaczymy czy słusznie.

Próbował ktoś takiego połączenia?

Zdecydowałem się gdyż w akwa można spokojnie zrobić dwa rewiry. Rivulatus przebywają częściej w dolnej części, natomiast sewerumy lubią pływać w górze. Ponadto Sewerum jest większe od Akary za to spokojniejsze i nie jest "chłopcem do bicia", potrafi się odgryźć. Są to moje spostrzeżenia. Jak będzie, okaże się w praktyce.

 

 

Dodatkowo dołożyłem sporego Anubiasa na lewą stronę. Jest trochę zniszczony, ale mam nadzieję, że odżyje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...