Skocz do zawartości

[300L] Amazonia


Bartex
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Ja bym rozważył jeszcze jedno połączenie:

aequidens rivulatus + nic

 

Jak dorośnie do ponad 25 cm może się dla innych ryb zrobić za ciasno. Chyba że zaryzykujesz i w razie czego oddasz inne pielęgnice...

 

Ps. nie oszczędzaj forum i ładuj jak najwięcej zdjęć terrorysty ^^

 

 

Tak wiem że z czasem może się zrobic ciasno... ale póki co smutno w tym moim akwarium więc dla rozrywki myslę o dodatkowej parce (którą później oddam, badz przygotuję dla niej dodatkowy zbiornik), oraz ławicy np. 15 x Tetra Czarna bądź coś w tym rodzaju. też jeszcze do końca nie wiem.

Bardzo podoba mi się diamentowa oraz severum.

Jednak chcę tak dobrać aby razem funkcjonowały. Przynajmniej dopuki nie zaczną osiągać nominalnych rozmiarów. HELP:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro doszedłes do wniosku że akwarium jest puste proponuje jakąś ławicę. Jak zdecydujesz się na 2 inne pielęgnice to też będzie pusto (narazie). Przy ławicy bedziesz miał mniej problemu. Albo się utrzyma albo urozmaici dietę akary. inna pielęgnica może być zagrożeniem dla akary. Szkoda by było jak by trwałe ją uszkodziła. Np oko... No i nie wiadomo czy dasz rade szybko ja oddać lub sprzedać. Chyba że masz dodatkowe akwarium...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie,że nie chcemy ci doradzić,ale poprastu akwary są jakie są.Ja juz mówiłem,jaka ławica pięknie by tu wyglądała,ale to twoja decyzja,czy weżmiesz ją "na próbę".

Biorę ją w tym momencie serio pod uwagę:) Lecz szukam jeszcze innych ławicowych z A.Południowej.

 

 

Skoro doszedłes do wniosku że akwarium jest puste proponuje jakąś ławicę. Jak zdecydujesz się na 2 inne pielęgnice to też będzie pusto (na razie). Przy ławicy bedziesz miał mniej problemu. Albo się utrzyma albo urozmaici dietę akary. inna pielęgnica może być zagrożeniem dla akary. Szkoda by było jak by trwałe ją uszkodziła. Np oko... No i nie wiadomo czy dasz rade szybko ja oddać lub sprzedać. Chyba że masz dodatkowe akwarium...

Dobra:) przekonaliście mnie. Gratuluję:)

Z natury jestem również upartym człowiekiem:D

Ale nie tak łatwo.... Proszę o przykłady ławic z A.Południowej które "dadzą radę":)

 

 

A tu ostatnie zdięcia przed zmianami:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W BW najładniej prezentują się neony :)

Wiem ale one w 100% zostały by przystawką Akar:)

 

Większe, stadne rybki, które dadzą radę uciec Akarce (oczywiście z Ameryki południowej):)

 

 

A i zapomniałbym:)

Wracam do pierwszego planu czyli 4x Platydoras oraz 1+2 Kiryśnik Czarnoplamy

 

 

Co myślicie o połączeniu Akary z ławicą Bystrzyka Pereza?

Rosną do ok7cm... Dobra odpada nie dam 10zł za sztukę która może stać się pokarmem...;/

 

A Neon czerwony...ok 5cm?

 

 

Troszkę nowości z mojej Amazonii:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Neon Czerwony jest niewiele większy od Innesa ;)

Zrób ławicę z Hyphessobrycon Columbianus.

Tak biorę ją pod uwagę... dodatkowo przejrzałem troszkę encyklopedię i wydedukowałem kilka okazów:

Bystrzyk Parański, Tetra Czarna, Tetra Cesarska,

Neon Czerwony, Bystrzyk Kolumbijski, Hokejówka amazońska, Zwinnik Ogonopręgi

 

Problem rozwiązany...:)

20szt Bystrzyka Parańskiego uzupełniło obsadę.

Doszły do tego 3 Kiryśniki.

 

Mała sesja:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Samiec ładnie sie wybrwia,a bystrzyki pięknie tu kontrastują ;)

 

Rosną:)

Bałem się o bystrzyki ale na razie Akary są dosyć małe więc nie ganiają ich.

Samiczka GT ma więcej spokoju gdyż samiec ma nowe pole do zabawy tj. Bystrzyki:)

 

Dziś doszły 4 Żabienice Amazońskie...wreszcie:]

 

I rybka na którą chorowałem już od dłuższego czasu... sami zobaczcie...:)

Jak ktoś może podać mi jej numerek "L"?

 

Według mnie to L-190

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo fajne te akwarium, też niedługo będe robił BW ale chyba z dyskami i ramirezkami myślalem o akarach ale miał bym taki sam problem jak ty (nic się w akwa nie dzieje).A ławicowych rybek bym nie chciał do akae bo bym się obawiał że je będą prubować.A co do tych akar to gdzie kupowałeś (mieszkam nie daleko) ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na razie Akary maja ok 10cm. Szykują się do pierwszego tarła.

Bystrzyki mają spokój, lecz nie wiem co będzie podczas tarła i wychowywania młodych.

No i zagadką pozostaje co będzie się działo gdy Rivulatus zaczną zbliżać do nominalnych rozmiarów.

Obecnie tragedii nie ma...:)

Dyski to już wyższa półka więc ja jako nowicjusz nawet nie myślałem o ich hodowli.:)

 

Kupowałem W Kakadu przy Auchanie po 20zł.

Dorosłe są po 100zł.

 

Przy E-leclerku na ursynowie za parkę sporych już Akar życzą sobie 60zł.

 

Jednak po trasie na Lublin jest hodowca, który specjalizuję się w pielęgnicach, miejscowość to z tego co pamiętam Góraszka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wstawiaj fotki :) Muszę się na kimś wzorować :D

Spokojnie:) Jutro zrobię podmiankę, pocykam trochę zdjęć, jak się będą nadawać to wrzucę:)

 

 

Ja bym dorzucił coś na przód. Panowie... nie bystrzyki tylko błyszczyki. O ile się nie mylę to parańskie. Mech jest prawie nie zauważalny :cry: Może przenieś go na inny korzeń.

Akary sie tym zaraz by zajęły,... już Żabienice je zaciekawiły. Dojdzie jeszcze jeden duży Anubias na korzeń z lewej strony przy szybie, oraz Microsorium po prawej na korzeń obok Cryptocoryny.

 

Ja spotkałem się z nazwą Bystrzyk jak i Błyszczyk, więc używam Bystrzyk:)

Ale jak to kogoś razi może być Moenkhausia Sanctaefilomenae. (Uniwersalnie).

 

Mech widać, może na fotkach słabo ale live jest ok i nie będę się z nim znowu bawił żeby go przekładać:) Szczególnie, że zdążył już przyrosnąć:)

 

A przy okazji zadam pytanko... Nawozy dla roślin dokładnie :

 

EASYCARBO 500 ml easy carbo EasyLife CO2 500

 

Uniwersalny nawóz ProFito 250ml EasyLife.

 

Warto to dolewać do akwa dla roślinek, czy odpuścić sobie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...