Skocz do zawartości

[300L] Amazonia


Bartex
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Przed chwilką cudna scenka w akwa...

Drewniak zakopany w piasku...wystaje mu tylko końcówka ogonka...

Podpływa Akara...cap za ogon i wyciągnęła Drewniaka na powierzchnie:):D

I tak o to pierwsze i pewnie ostatnie zdjęcie kryjusa powstało:)

Jutro wrzucę bo dziś mi się już bawić nie chce:)

 

 

Co do tych Żabienic... myślę nad posadzeniem ich po całości z tyły akwa...dobrze to będzie wyglądało?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tymi żabienicami to nie jest dobry pomysł , chyba że masz wystarczająco światła . Ale z drugiej strony akary mogą ci je zniszczyć , żabiennica ma delikatne liście i akary nie będą miały problemu żeby je wykopać z podłoża .

Wiem o tym, dlatego rośliny obłożę kamieniami żeby nie było im zbyt prosto się do nich dobrać.

Co do oświetlenia. Czy Żabienica nie jest cieniolubna?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niby jest , ale z doświadczenia wiem że w cieniu to napewno rosnąć nie będzie , na początku puści kilka nowych liści a potem już tak będzie siedzieć i liście będą powoli obumierać. Kupić dużą żabiennicę i żeby się zmarnowała to szkoda będzie , ale jak wolisz . Ja bym poleciła coś z kryptokoryn lub mikrozoria - ryby nie chętnie je skubią a i w cieniu będą rosły ( oby nie za bardzo ciemno było heh)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niby jest , ale z doświadczenia wiem że w cieniu to na pewno rosnąć nie będzie , na początku puści kilka nowych liści a potem już tak będzie siedzieć i liście będą powoli obumierać. Kupić dużą żabiennicę i żeby się zmarnowała to szkoda będzie , ale jak wolisz . Ja bym poleciła coś z kryptokoryn lub mikrozoria - ryby nie chętnie je skubią a i w cieniu będą rosły ( oby nie za bardzo ciemno było heh)

 

Ale z tyłu pasowałaby dorodna Żabienica...

Kryptokorny i mikrozoria już są. Mam zamiar kupić jeszcze pteropusa na korzeń.

Dodatkowo myślę też o jakimś większym tak ok 20-25cm żeby z lewej strony rurkę i gąbkę od kubła zakryć....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dalej masz oświetlenie 2 x 30w w standardowej pokrywie ? Myślałeś o dołożeniu światła czy tak chcesz zostawić ?

Jak parę groszy wpadnie wymienię standardowe świetlówki, ale na T8 Hagen Power Glo.

 

Pod BW raczej nie wskazane jest zbyt mocne światło...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będę musiał pomyśleć... może wymieszam obie i zobaczę jak to się będzie prezentować.

 

 

 

Obiecany wczoraj Drewniak:)

 

Z Akarkami sprawa wygląda mało ciekawie...

Mianowicie 100% samiec, gdy tylko zobaczy domniemaną samice goni ja do momentu, aż ta nie schowa się za gąbkę od filtra.

Coś mi tu nie pasuję;/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodałbym więcej korzeni, a konkretnie jeden większy i jakąś ławice rybek...

Według mnie korzonków wystarczy gdyż jak Rivulatus dorosną do nominalnych rozmiarów muszą mieć miejsce do pływania.

A jaką ławicę? Chyba nie zdałoby to egzaminu:)

 

 

Kozackie rybki-samce tak mają(podabna sytacja z cytrynami ;) ).

To znaczy że mniejsza rybka może być samicą... tylko narazie ją gania ale jak przyjdzie odpowiedni czas to będzie parka:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co to dużo pisac. Piękne rybki oraz piękne akwarium. Gdzie dostałeś takie korzenie i po ile ?? ;)

Dzięki:)

Korzonki kupiłem na allegro:)

Kobietka likwidowała zbiornik z Paletami i zmieniała aranż i za 150zł mi je sprzedała:D

 

 

ja mam akary z żałobiczkami nic sie nie dzieje gonią je ale jak moja ikre tylko takto nic :)

 

Co myślicie o połączeniu?

Czy jak Akarki urosną to nie zrobią sobie czasem z Żałobniczek podwieczorka?

 

 

Coraz poważniej myślę o zwiększeniu obsady.

Pan Sieniawski w swojej książce, że najlepszym towarzyszem dla Akary Pomarańczowopłetwej jest Meeka.

Co o tym sądzicie?

A może jakieś inne spokojne pielęgnice?

I do tego ławicę Tetry Czarnej.

 

W kręgu moich Zainteresowań znalazły się również:

Zamiast Meeki- Zebra

Zamiast Żałobniczki- Hokejówka Amozońska

 

 

Chętnie poczytam o Waszych doświadczeniach z takim doborem ryb.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam akary z żałobiczkami nic sie nie dzieje gonią je ale jak moja ikre tylko takto nic :)

Kolega hoduje je razem... pytanie jak długo?

Hokejówka chyba nie lubi zbyt dużych i agresywnych ryb.

A może macie jakieś inne pomysły?

 

Meeka czy Zebra...? mam problem...Meeka bardzo spokojna, może dostawać od rivulatusów, z kolei zebra to mały terrorysta, podobno broniąc ikry czy później młodych potrafi zabić większe od siebie ryby, czyli wypadałoby się martwić o Akary. Do tego niezły sajgon w Akwa robią:]

 

I mam problem:)

 

Może ktoś hodował je z innymi pielęgnicami?

Proszę o pomoc:]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam akary z żałobiczkami nic sie nie dzieje gonią je ale jak moja ikre tylko takto nic :)

kolei zebra to mały terrorysta...
1. A na akarę pomarańczowopłetwą mówią green terror...

2. Na youtube są filmiki jak akara tłucze min większą od siebie pawiooką.

3. Swojego czasu interesowałem się tą rybcią (nigdy jej nie miałem) i z tego co czytałem to wszystko zależy na jaką sztukę trafisz. Może być bardzo łagodna, lub bardzo agresywna (patrz ptk 2)

4. Według mnie w parze z akarą może żyć inna silna podobnych rozmiarów pielęgnica tyle żeby była spokojna. Nie zawzięta, bo jak 2 wariaty spotkają się razem to będziesz miał problem. Co innego jak jedna będzie ustępować lub uciekać ^^

5. Słyszałem że kilka osób łącząc ryby agresywne min akarę trzyma w akwarium same samce. Po to aby nie dopuścić to tarła. W ten sposób mają spokój w akwarium.

6. Odpowiednia ilość kryjówek też może być pomocna. Niektóre osoby dekorując akwarium tak ustawiają korzenie aby większa ryba (akara) nie mogła się przecisnąć do mniejszych ryb...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpowiednio duża, ale w miarę spokojna wydaję się być Saverum.

Czy takie połączenie zdało by egzamin?

Trzymał ktoś obje razem...

 

Według Sieniawskiego najlepsze połączenie to A.Pomarańczowopłetwa + Meeka

Według naszego kolegi Pley'a lepsze jest A.pomarańczowopłetwa + Zebra

 

A ja już zgłupiałem...idę na piwo...

 

 

Wróciłem i kilka foteczek przygotowałem:)

 

 

Dobra... Mam kilka propozycji... To jest lista Pielęgnic, które podobają mi się i do których mam dostęp.

Proszę o skomentowanie osoby, które naprawdę mają pojęcie w temacie.

O to lista:

 

1. Akara Pomarańczowopłetwa + Pielęgnica Diamentowa (C. Salvini)

 

2. Akara Pomarańczowopłetwa + Pielęgnica Nikaraguańska (H. Nicaraguensis)

 

3. Akara Pomarańczowopłetwa + Pielęgnica Severum/ Plamooka (H. Severus/ H. Efasciatus)

 

4. Akara Pomarańczowopłetwa + Akara Błękitna (A. Pulcher)

 

5. Akara Pomarańczowopłetwa + Pielęgnica Niebieskołuska(C . Ostofasciatus)

 

6. Akara Pomarańczowopłetwa + Pielęgnica Zebra (A. Nigrofasciatus)

 

7. Akara Pomarańczowopłetwa + Pielęgnica Meeka (T. Meeki)

 

8. Akara Pomarańczowopłetwa + Pielęgnica Sajica (A. Sajica)

 

9. Akara Pomarańczowopłetwa + Pielęgnica Eliota (T. Ellioti)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym rozważył jeszcze jedno połączenie:

aequidens rivulatus + nic

 

Jak dorośnie do ponad 25 cm może się dla innych ryb zrobić za ciasno. Chyba że zaryzykujesz i w razie czego oddasz inne pielęgnice...

 

Ps. nie oszczędzaj forum i ładuj jak najwięcej zdjęć terrorysty ^^

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...