Skocz do zawartości

[300L] Amazonia


Bartex
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Zaczyna robić się klimacik,jeszcze z 2 sztuki zielska i mieszkańcy i będzie czadowo ;)

Nom coś jeszcze dołożę, mieszkańców już szukam:)

 

Brakuje mi tu gałęzi szyszek olchy i liści

Nie chcę żeby mi się o akwarium liście i szyszki walały. Wywarek zrobię i doleję żeby się ładnie zabarwiła woda.

 

Kamień przed korzeniem wygląda jak kupa. :(

Kamyk jak kamyk:) wsadziłem go z myślą o Akarach.

 

 

Nie wiem dlaczego, ale nie pasuje mi tu ten mech. Oczywiście to tylko moje zdanie...

 

Do obsady planujesz tylko pielęgnice?

 

Mech lipnie wyglądał bo słabo go przymocowałem. Teraz jest według mnie lepiej.

W zbiorniku oprócz ryb dennych będą tylko Akary.

 

 

Dziś doszły kryptokoryny. 2 godziny się z nimi bawiłem tak, że odechciało mi się więcej roślin:)

Zrobił się sajgon w akwa, poczekam, aż się uspokoi i zrobię fotki.

Widziałem u mnie w akwarystyku nową rybcię. Mianowicie Panaque. Koszt 80zł. Myślicie że pasowała by do mojej obsady?

 

 

I foteczka: Woda jeszcze mętna, a roślinek prawie nie widać. Marny fotograf i marny aparat:)

 

Wymyśliłem, że na górę dam paprotnicę, żeby przyciemnić akwarium.

A za jakiś krótki mam nadzieję czas zmienię świetlówki standardowe na T8 Hagen Power Glo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się zielksa(prócz pływających) już starczy.Wlałeś już cherbatke?Kiedy zarybiasz :D ?

 

Myślałem żeby dać jeszcze ze dwie Żabienice i coś wysokiego z lewej strony co by mi gąbke od filtra zakryło, na zdięciach co prawda tego nie widać ale to zasługa aparatu (słabego).

 

Pływają już 3 Patydorasy, Drewniak, i dwa z tego co mi wiadomo Ancistrus cf. cirrhosus.

 

Na Akary przyjdzie poczekać jeszcze pare dni. Ale już zanlazłem miejsce w którym je zakupie:)

 

Co do herbatki to czekam na liście..ah te święta;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według mnie akwarium zbyt puste same korzenie.....(ale wyśmienicie nadaje się dla aksolotla meksykańskiego!)

No ale cóż Ile bań tyle zdań :P

Wydaję mi się że Rivulatusy skutecznie zamażą wrażenie pustości w akwa.

Muszą mieć miejsce do pływania więc nie zagrace całości, tylko po to aby dla oka było przyjemniejsze:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zazdroszczę ci tego akwarium :( Ten zbrojnik to niebieski?A twoje świnki są piękne :D

 

Ten Zbrojnik to z tego co kiedyś na forum ustalałem to Ancistrus cf. cirrhosus.

 

 

Nie ma czego zazdrościć, ja jak miałem 126l nie tak dawno i oglądałem na naszym forum piękne zbiorniki do których mój się nawet nie umywa to sobie postanowiłem, że nie ważne co by było postaram się zrobić takie coś:)

Oczywiście brak mi doświadczenia ale mam nadzieję że z czasem uda mi się zrobić ten zbiornik zarówno pięknym dla oka jak i idealnym domem dla moich ryb:)

 

Co do świnek to jedna gdzieś się ukryła. Szkoda że foty w nocnym oświetleniu nie wychodzą, dopiero po zmroku zaczynają szaleć i pokazują charakterek:)

 

 

P.S. Są już Akary:D:D:D:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już jest(no może jeszcze minimalnie trzeba włożyć pracy)domem do akar ;) Ja mam 126-tke i żałuje,że nie mogę mieć większego akwa,ponieważ chciałbym też zrobić podobne ;) .

 

Dużo pracy przede mną. I liczę na rady forumowiczów. To dlatego założyłem ten temat. Żeby za jakiś czas się tak naprawdę pochwalić zbiornikiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To wstaw jakieś fotki tych bestii ;)

Bestie na oko mają po jakieś 8cm:)

Dopiero co zostały wpuszczone. Jednak stresik robi swoje i się pochowały, a że mają gdzie to ciężko o przyzwoitą fotkę:)

Może jutro będzie z nimi lepiej i będzie łatwiej fotki zrobić to wstawie. Na razie masz jeszcze jedno zbiornika w całości:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro Amazonia, to brakuje mi tu dużej żabienicy blehera. Tak według mnie. Poza tym ładnie. Fajne drewienka.

Już na nią poluję:)

Mam zamiar wsadzić ją po środku, delikatnie schowana za prawym korzonkiem:"

 

 

Bądz cały tył obsadzić Żabienicą... Jak by to się prezentowało?:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...