Jump to content

Dwa dyfuzory na jeden baniak

romano1958
 Share

Recommended Posts

Postanowiłem spróbować zamontować dwa dyfuzory jeden szklany drugi to kostka lipowa.

Aby wypaliło potrzebny jest trójnik, dodatkowy wężyk i zaworek przelotowy aby wyrównać ciśnienie na wężykach bo kostka lipowa stawia mniejszy opór niż dyfuzor szklany.i bez zaworka przelotowego całe CO2 walić będzie tylko kotką.

Piszę o tym bo jestem ciekaw czy ktoś już to przerabiał i co o tym sądzicie :roll::roll:

A może to zbędne :?::?: :zamieszany: :zamieszany:

Pozdrawiam

Rzeczywiście z tym zaworkiem precyzyjnym to jest dobry pomysł :lol::lol:

Ja dałem zaworek przelotowy na kostkę lipową i tym właśnie wyregulowałem ,ale faktycznie masz racje z tym precyzyjnym.

Tylko dlaczego dwa a nie jeden. :?: myślę że jeden by starczył w końcu na elektor zaworze też jest regulator.

Pozdrawiam.

Szczerze powiedziawszy nie mam elektrozaworu. CO2 dawkuje przez dyfuzor do zbiornika z roślinami 24/h a przez kostke jako dodatek do zbiornika z pielęgnicami, dlatego chce podawać tylko odrobinę CO2. Wydaje mi się iż jeden dyfuzor w zupełności by wystarczył. Umieścić go tylko przy samym podłożu i będzie dobrze.

Mareczek

Umieścić go tylko przy samym podłożu

Nie wiem ile w tym prawdy ale słyszałem, że podłączenie na połowie czy na dnie akwarium przy dobrej cyrkulacji nie ma znaczenia na rozpuszczalność.

Najlepiej dwa zaworki z tego względu, że masz większe pole do manewru. Jeden zarośnie jakimś glonem czy coś to drugi nie wyrobi, a tak to zawsze będzie lecieć tak samo.