Skocz do zawartości

Ogólne [54l]


kasia_12
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam :)

 

Moje akwarium :

 

napowietrzanie - brak

 

oświetlenie - świetlówka 1x 15 w

 

filtracja Nie znam za dobrze j. Angielskiego, dla tego spisałam wszystko co na filtrze pisało :

HAILEA

Model : HL-BT 400

Voltage: 220-240v

Frequency 50 HZ

Power : 7w

Flow : 380l/h

Max Jet :o.9 m

 

technika CO2 - (?)

 

gatunki i ilość ryb - 10x neon inessa i bojownik

 

rośliny - rogatki, mech ( bodajże JAVA) i jeszcze jeden gatunek, ale nie wiem jaki :oops:

 

inne sprzęty - grzałka ( szczerze mówiąc, mam problem z ustaleniem temp. wody. Na termostacie ustawiłam 22 oC, na termometrze ( takim pasku przyklejanym do szyby) pokazuje 28 oC, a jak włożyłam taki termometr, co się małym dzieciom temp. wody mierzy 27. Zgłupiałam :zamieszany: )

 

stosowane nawozy, pokarmy, preparaty itp. - Nie stosuję nawozów. Karmię ryby pokarmem w płatkach Tropical, i mrożone "robaki".

Daję co drugą podmianę "multi mineral".

 

( to co napisałam, było wymagane, by założyć temat)

 

I czy do mojego akwarium, mogę dokupić jeszcze inne rybki ?

Od razu powiem, że nie mogę mieć kirysków, bo mam dość ostre podłoże.

( viewtopic.php?f=11&t=39964&p=355623#p355623 )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 58
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

aha dzięki ;)

 

Mam jeszcze jedno pytanie. Otóż mój bojownik ( o dziwo tylko on, neonki nie) miał dwa razy rybią ospę, i teraz ma chyba pleśniawkę :cry: Ale nie mogę jechać do miasta ( świżo po chorobie) a nie mam nikogo takiego, kto by pojechał po lekarstwo do zoologicznego. Czy ta pleśniawka sama przejdzie ? I dopuki On nie wyzdrowieje lepiej nie kupowań nowych ryb, prawda ?

I przepraszam ze to powiem ( nie bierzcie mnie za okrótną bez serca rybobójczynię! kocham zwierzęta!) ale czy dla bojka, nie będzie lepsze jego "uśpienie" ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No, zależy mi na nim, ale wydaje mi się, że on się męczy. Cały czas leży pod filtrem. Jest już prawie cały "biały" z tej pleśni. :cry::roll:

 

Edit:

 

Jednak chyba poddam go "eutanazji". :cry:

Jest bardzo słaby, chudy i zaczęły mu obumierać płetwy :cry:

 

Więc zakończę już temat Gucia :(

 

Mam jeszcze pytanie.

Zauważyłam, że na mchu ( mech ma przyczepiony do takiej siatki jak się tynkuje dom ( ale ma dosć małe oczka) jest taka jakby czarna pajęczyna. To samo zauważyłam na rogatkach. Z rogatków to wycięłam, z mchu jeszcze nie. Jaki moze być powód tego czegoś ? I tak nie za bardzo potrafię korzystać z opcji "szukaj", więc może ktoś da linki, jak prawidłowo dbać o rogatki i mchy ? ( chyba mam mech JAVA, ale nie jestem pewna na 100%)

 

Michał84:Edytuj posty

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz, raczej fotki nie będzie - aparat szkoda gadać!

 

Czytałam dużo jak ogólnie glony zwalczyć, to jedni piszą żeby zwiększyć światło, inni żeby nie oświecać przez parę dni.. Pisali też o chemii.

Wiec szczerze mówiąc, nie wiem co mam robić :|

 

Ogólnie to mam problemy z żółtą wodą, i z tymi glonami. Obrastają rośliny, szyby...

A i jeszcze mam pytanie, bo na rogatkach pojawia mi się coś brązowego, też jakby glon, ale on obrasta cała roślinkę. A roślin mam dużo, i już kilka jest właśnie w takim stanie.

Jakie rośliny są cieniolubne ?

I jak mogę sobie z tym poradzić ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to tak.

Testów nie mam , ale przez to że jestem skazana na rodziców, a u nas strasznie drogo, i nie wiem, czy kupie tańszy test niż za 35 zł :oops:

 

Przepływu zmniejszyć się nie da. ( nie ma regulacji przy filtrze, chyba że chodziło Ci o coś innego)

 

Tak naprawdę to nie znam się na akwarium i wgl. Moje akwarium jest brzydkie, a sama nie potrafię zająć się nim. Ale nie mam zamiaru rezygnowaćz akwarium. Chcę się szkolić w tej tematyce. Gdyby ktoś zdecydował mi się pomóc ( uwaga, mi trzeba tłumaczyć bardzo uważnie :roll: ) to proszę albo tu pisać, albo na PW. Chciałabym stworzyć piękne akwarium, i oczywiście prawdziwy dom, dla moich rybek.

Bardzo proszę o pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak zadbać o wodę, jak o rogatki ( nawet na googlach o tym nie piszą :roll: )

jak o mchy itp.

 

I to już dla osoby bardzo cierpliwej - bardzo proszę o dokładne wytłumaczenie parametrów wody. Np Co2 - co to jest, do czego służy, i jak to uzyskać(?) Jak pytałam w zoologicznym o Co2, to babka mi chciała filtr dać, za 400zł więc więcej nie pytałam ;/

 

O i jak ktoś ma głowę do projektowania, to bym zdj. wysłała mojego akwarium, i ktoś by je przerobił ;) ( uważam że jest brzydkie)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co2 jest to dwutlenek węgla, potrzebny roślinom do przeprowadzenia fotosyntezy. Można uzyskac za pomocą bimbrowni (najtańszy sposób).

Wodę podmienia się co tydzień ok20%.

Mchy i rogatki nie są wymagające, więc specjalnych wymagań nie mają.

Coś chcesz jeszcze wiedzieć, lub coś dokładniej wytłumaczyć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sagra - właśnie o to mi chodzi, ze mój mech jest już brązaowy... Rogatki widzę też zaczynają gnić. Mam ich dość dużo,a czytałam, że może się tak dziać od zbyt słabego przepływu wody, więc mam zamiar te mniej ładne okazy powyzucać a kupić nowe rośliny cieniolubne.

Jakie mogą jeszcze być przyczyny gnicia mchów, i i rogatków ? Jeszcze dość często pojawia się czarna pajęczyna(?) na pewno nie są to krasnorosty. Staram sie to wycinać, ale na nowo się pojawia..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij




×
×
  • Dodaj nową pozycję...