Skocz do zawartości

Problem z płodnością !!!


Rekomendowane odpowiedzi

Mam 2 mieczyki, samca i samice od 3 miesięcy.Wpuściłam je w tym samym czasie co gupiki i molinezje. Gupiczki (2) okociły się już 2 razy, a molinezja 1 raz i jest teraz kotna:D a mieczyca ani rusz :( . Widać gołymi oczami, że mieczyca prubuje zwrócić na siebie uwagę samca, a on nic :!:

Pomożecie :?::!:

P.S. jestem pewna, że samiec już może odbyć stosunek z samicą zapładniając nią :!:

Z góry dziękuję

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam 2 mieczyki, samca i samice od 3 miesięcy.Wpuściłam je w tym samym czasie co gupiki i molinezje. Gupiczki (2) okociły się już 2 razy, a molinezja 1 raz i jest teraz kotna:D a mieczyca ani rusz :( . Widać gołymi oczami, że mieczyca prubuje zwrócić na siebie uwagę samca, a on nic :!:

Pomożecie :?::!:

P.S. jestem pewna, że samiec już może odbyć stosunek z samicą zapładniając nią :!:

Z góry dziękuję

Ja nie rozumiem o co Ci tu chodzi? Nie zadałaś pytania ? Myślisz że ma problemy z płodnością? Nie sądze.. Raczej się po prostu nie dobrali. Ale czekaj z cierpliwością a na pewno się dorobisz młodych :)

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z kąd o to miał wiedzieć ale na przyszłość koleś pamiętaj

"skąd" po pierwsze.

po drugie STĄD: REGULAMIN FORUM.

po trzecie:

 

czemu za takie coś mają mi zbanować konto :?::!:

jeszcze raz powtórzę, zapoznaj się z regulaminem. Żebyś potem nie miał do nikogo pretensji.

 

nie martw sie moze jeszcze zostanie trzeba czasu do tego

Twoje rady mnie załamują. Nie dość, że nie znasz regulaminu to wprowadzasz ludzi w błędne myślenie.

 

REKINEKrEXO Daj zdjęcie swojego samca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wprowadzą nie czepiaj sie mnie kirysek bo od początku swojej hodwli ryb zawsze mam mieczyki i do tej sprawy zdarzały mi sie rożne przypadki od przemiany samicy w samca aż po urodzenie małego mieczyka z 2 parami płetw piersiowych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może być jeszcze taka możliwość (jeżeli gonopodium jest ok), że samica jest bezpłodna, to się niestety zdarza, przyczyn może być wiele m.in. rybka może być otłuszczona za bardzo. W takim przypadku, jeżeli samiec okaże się zdrowy, proponuję dokupić drugą samicę i zobaczyć jak to będzie w jej przypadku.

 

sylwix Twoje doświadczenie ma się nijak do płodności w tej kwestii. Samica (dominująca) owszem może stać się samcem, ale w przypadku, gdy jest kilka samic i brakuje płci męskiej. O mutacjach też wiem, ale powtarzam to nadal ma się nijak do płodności. Samica po prostu może być bezpłodna lub samiec mieć przerośnięte gonopodium - zależy co to za odmiana.

 

edit:

 

Gonopodium jest ok, w takim razie podejrzewam na 99% bezpłodność samicy, dokup drugą i zobacz efekty :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Był taki przypadek u mnie kupiłam parke za 14zł mieczyków po kilku miesiącach piękna samica zmieniła sie w samca w wcześnie wiele razy się kociła potem gdy już stała się samcem goniła tego mieczyka aż go przebiła mieczem i mieczyk umarł

 

 

EDIT: co do zdjęć samiec bardzo młody

 

EDIT2: a oto mój samczyk który dopiero w takich wielkościach zaczął samice ganiać

Dołączona grafika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jaki to baniak :P Ale myślę że dokupienie samicy by się przydało. Ewentualnie jakby było za ciasno rybkom to byś oddała którąś samicę.... Ja jak miałem zmienniaki plamiste to najpierw samiec był zainteresowany jedną samicą, gdy kupiłem 2 samicę to latał cały czas za nią :D Także na pewno pomoże...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...