Skocz do zawartości

Nawozy jakie?


michualex
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

W każdym akwarium roślinki rosna ale mogły by rosnąć lepiej. Np Java rosnie ale jest taki ogiglak.

 

Mikrozia mi czernieją a hydrofilia tylko u góry jest ładna a od dolu opadają liście żółkną i się dziurawią.

 

OSWIETLENIE W KAZDYM 0.5w zielenice na szybach są jak przestalem lac te pseudo nawozy z allegro.

 

No podstawą to bylo by EASY CARBO ale co jeszcze do tego dodać? Jakieś Mikro i makro proszę o propozycje i sprawdzone nawozy w oryginalnych opakowaniach.

 

Wody nie testue więc z nawożeniem był bym ostrożny.

 

Proszę o poważne odpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

piter2440 co ty powiadasz CO2 w płynie pierwszy raz słysze .

Radził bym się zaopatrzyć w butlę wysokociśnieniową lub bimbrownia.

Hmm jak nie masz testów to z nawożeniem cięzko ci pomóc . Bez znania zawartości poszczególnych substancji w wodzie cięzko wiedzieć czego dodać. Ja bym zaczą od zawożenia suchymi solami. Radzę się zapoznać z metodą EI.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najtaniej wychodzi nawożenie suchymi proszkami,czyli sam robisz sobie skład pod własne akwarium.Sprzedawane nawozy mają jedną wadę dedykowane są określonemu gronu odbiorców?. Jednemu nawóz odpowiada i jest zadowolony ,lecz większość walczy z algami i narzeka itd. Wiadomo jak ma się baniaczek 25l to mija się z celem, ale przy 100l akwarium 15zł na rok za proszki. Za taką cenę warto się wysilić do myślenia, bo liczyć każdy umie (kasę szczególnie).

 

Ps.Nie taki diabeł straszny jak go malują.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jednak wolałbym obserwować swoje akwarium na 'gotowcach', nabrać pewnej ogłady i dopiero później zabawić się z EI. Dozując gotowe nawozy w miarę rozsądku, przy cotygodniowych podmiankach wody rzędu 20-30% według mnie o glony trudno. No chyba, że ma się nieadekwatne oświetlenie do podawanych dawek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jednak wolałbym obserwować swoje akwarium na 'gotowcach', nabrać pewnej ogłady i dopiero później zabawić się z EI. Dozując gotowe nawozy w miarę rozsądku, przy cotygodniowych podmiankach wody rzędu 20-30% według mnie o glony trudno. No chyba, że ma się nieadekwatne oświetlenie do podawanych dawek.

Oczywiście pablo masz ochotę na gotowce stosuj sobie.Moja wypowiedz jest tylko informacja z mojego punktu widzenia.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na początku stosuje się makro i potas oraz żelazo.

Za dużo makro-glony

za mało żelaza- żółkną liście

za mało potasu- dziurawieją

te nawozy wg mnie są priorytetami

później mikro i EC gdy zauważymy po jakimś czasie niedobory

 

To tak w skrócie. Gdzieś była niezła tabela z rozpoznaniem czego roślinom brakuje a kiedy jest za dużo ale wymaga to już niejakiej wprawy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no kojdy po 2 zł worek.

 

A z tego Aqua Arta to powiedz mi jak one są wydajne? Czy producent podaje dawki odpowiednie czy je zaniża?

 

Zaopatrzył bym się w małe buteleczki ale widze tylko ze sa po 500ml a tak kupić wszystko naraz n o to 100zł pójdzie/.

Classic daje się 1ml na 4litry PODMIENIANEJ wody, więc są wydajne.

 

Są po 100ml ale nie opłaca się na dłuższą metę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są precyzyjne dozowniki 1 naciśnięcie = 1ml. Dużo pozytywnych opinii słyszałem na ich temat więc zamówiłem serię produktów. Używam tydzień dozując wg zaleceń. Na razie wszystko jest ok oprócz macro które zmniejszyłem bo pojawiły sie lekkie zielone plamki na szybach. Przerzuciłem sie z tropicala który jest problemowy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...