Skocz do zawartości

Prosba o pomoc...podloze


Rekomendowane odpowiedzi

Generalnie sporo już tutaj wyczytałem...ale ciągle nie wiem jak powinno wygladac w miare wzorowe podloze na ktorym maja rosnac rosliny...

Wiem ze duzo zalezy od gustow...

osobiscie podoba mi sie piasek kwarcowy na styl tego plazowego....ale to chyba nie najlepszy pomysł?

Tak wiec chyba wybiore zwirek.....napewno bede szukac jasnego....czegos sie wystrzegac przy tych poszukiwanach?

I podstawowe pytanie...co najpierw? czy musze dawac cos pod zwirek dla roslin? mam na mysli jakies stale podloze?

Czy zakopywac tam odrazu jakis nawoz?

Odrazu zapytam czy to prawda ze od korzenia woda robi sie herbaciana?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no z korzeniem rzeczywscie...najciemniej pod latarnia....

ale co do reszty to przeryłem z 10 stron w tył...

jest sporo ale wszytsko jest relatywne i ustosunkowane do danego zbiornika.......

Najbardziej mi zalezy na tym co powinno byc pod zwirkiem?

chce jutro jechac do sklepu i kupic a potem to zaczac montowac....nie chce zeby sie okazalo na koncu ze pod piachem czy zwirkiem powinien byc jakis podklad albo jakis nawoz...

pomocy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to nie ładnie kolega skoro ktoś pomaga a Ty to ignorujesz Jeśli nie znalazłeś odpowiedzi na Holendrach to już nigdzie nie znajdziesz bo tam są osoby wyspecjalizowane w podłożach i uprawie roślin Tutejsi forumowicze nie mają tak szerokiej wiedzy na ten temat Moze i ktoś się znajdzie ale to będzie jeden albo dwa głosy tam masz masę specjalistów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiem, ze to pozornie wydaje sie proste....trzeba pomyslec i juz....

ale w rzeczywistosci to nie jest takie kalrowne...dla poczatkujacego.

Kolega owszem polecił mi te strone ale chodzilo o troche inna kwestie...znalazłem tam sporo informacji...

aczkolwiek piszac ten post nie byłęm na tyle bystry by pomyslec ze na tamtej stronie pisza tez moze o podlozu...

tez jestem profesjonalista w kilku dziedzinach i wiem, mimo wszyscy zaprzecza, że jak ktos już sie na czyms zna lub cos zna to inni pewnie tez to znaja....bo to takie proste i oczywiste.

Gdyby mnie ktos zapytał o fizyke kwantowa to tez podalbym mu strone....i jasne i oczywiste byłoby dla mnie ze jak bedzie chcial cos o promieniowaniu naturalnym to tez tam powinien szukac, a nie zadawac kolejnych pytan.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aczkolwiek piszac ten post nie byłęm na tyle bystry by pomyslec ze na tamtej stronie pisza tez moze o podlozu...

Gdybyś przejrzał te linki dokładnie, to byś wiedział, że tam również jest o podłożach.. Wystarczyło chociaż pobieżnie zobaczyć te strony. Nie twierdzę, że masz być specjalistą, bo po to jest forum, żeby pomagać, ale jak już Ci podsyłam strony to chyba nie na darmo.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja bym proponował żeby administratorzy zrobili spis tematów i niech nikt nie rozmawia na tym forum tylko czyta to co go interesuje. Jak ktoś zaczyna przygodę z akwarium to może by mu poradzić tak na chłopski rozum a nie zbywać do profesjonalnych stron. Może podajmy jeszcze tytuły książek i numery miesięczników i niech sobie czyta. Po co to forum w końcu jest?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no wiec kupilem dzis na próbe jedna paczke....moze ktos rozpoznaje? mial z nim do czynienia?

bo jak zapytalem sprzedawczyni czy to ma cos wspolnego z wapieniami i marmurami...to zrobila sie agresywna...:D

myslicie ze bedzie ok i nie bedzie zatwardzac wody? znacie jakies sposoby zeby to przetestowac?

dzieki

 

wiem ze foto kiepskie:/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdjęcie trochę nie ostre ale to chyba żwirek kwarcowy. Kwarc nie reaguje z wodą i nie zmienia jej parametrów. Jak chcesz sprawdzić to kup np. AQUACID i polej nim zwirek, jak by zaczęło sie pienić to znaczy że będzie zatwardzać wodę, ale nie powinno. Pod ten żwirek rozsyp na dnie jakieś specjalne podłuże dla roślin, trochę to kosztowne ale jak chcesz mieć ładny trawnik to warto, na to dużo żwirku i dobre oświetlenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...