Skocz do zawartości

brak prądu-co wtedy robić?


tu-kasia
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Hej. Mam pytanie czysto teoretyczne, gdyż ostatnio naszła mnie pewna myśl - brak prądu. Zatem... Mam 250l baniaczek. Co robić na wypadek braku prądu? Wiadomo, że nic wtedy nie działa w akwa, ani filtracja, ani oświetlenie... Pół biedy jak jest to tylko godzinna przerwa, a co wtedy, gdy prądu nie będzie np. kilka godzin, z pięć, sześć czy nawet więcej? Czy nie poduszą się ryby? Czy należy wówczas podmienić wodę? Czy w zlanej z akwa wodzie przepłukać wkłady filtra? Czy po prostu włączyć filtr (powinien włączyć się sam, skoro jest cały czas włączony) i nie przejmować się niczym? Pytanie z tych w rodzaju "na wszelki wypadek". ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam . Panowie , wczoraj wyłączyłem filtr ( kubełek ) na chwilę , podczas karmienia , zapomniałem go włączyć dopiero dziś rano o 7 godz. CO TERAZ ROBIĆ , POMOCY !!!

Pozdrawiam

Radzę nie zapominać następnym razem ;)

 

Rybom nie powinno nic być.

OK. Trochę odetchnąłem z ulgą . Dzięki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A bakterie nitrifikacyjne nie podusiły się przez 12 h . Bo gdzieś wyczytałem że jak umrą to jakieś związki trujące z filtra pójdą do wody :?:

Pozdrawiam .

Niekoniecznie.Ale najlepiej otwórz kubeł.Jak będzie waniać amoniakiem to go wyczyść i dopiero podłącz od nowa.

Bakterie są także poza filtrem,więc w dojrzałym akwa nie będzie to wielkim problemem.

 

Jak nie śmierdzi to włączaj śmiało bez czyszczenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...