Skocz do zawartości

Bardzo trudny początek jak dla mnie ... !!! POMOCY


Rekomendowane odpowiedzi

Witam zakupiłem wczoraj taki zestaw z 25 litrowym akwarium.

 

http://www.akwaria.net/Produkty/Zestawy-akwarystyczne/Zestawy-proste/Aqua-Szut/Zestaw-akwarystyczny-Aqua-Szut-AQUA-4-KIDS-Akwarium-40x25x25-25L-proste-Pokrywa-ABS-prosta-czarna-Wyposazenie-GRATISY-dla-dzieci

 

Jestem zupełnie blady :D ale chcę mieć rybki i jestem wstanie poświęcić temu czas ;)

 

Więc moje pytania brzmią tak:

 

1. Czy mam przemyć akwarium przed wlaniem odstanej wody, czy tak jak ze sklepu i wlać odstaną wodę.

Posiadam jeszcze środek ESKALARIN http://www.tropical.com.pl/foto/117_287_esklarin_30ml.jpg

 

2. W zestawie mam tło (które jest większe od akwarium, rozumiem że trza przyciąć:>?), ale jak je zamontować , jak nie jest ani na taśmę ani naklej, i czy w środku czy z tyłu za akwarium?

Ewentualnie jeszcze jak możecie polecić, jakie tło zrobić, lecz wydaje mi się że zmniejszy ono pojemność akwarium.

 

3. Poskładałem filtr wody lecz zastanawia mnie jedno, bo są 2 sposoby na rurkę odprowadzającą, reszta w załączniku.

A do tego nie wiem jak mam rozmieścić filtr wody, grzałkę, i termometr :)

 

4. Odnośnie podłoża - http://r35p3ct.home.pl/blueway/allegro/zn.jpg, podoba mi się ZN4 takie małe kamyczki , i takie właśnie chciałbym mieć.

 

5. Roślinki ?? tutaj jakie ?? o tym nie wiem nic, jakie mogę przedstawić, coś ładnego poproszę ;)

 

6. Rybki ?? doradźcie jakie rybki mogę mieć w akwarium i w jakich ilościach, myślę ze około 10 -15 rybek bym chciał mieć, o ile z tych małych w takim mogę mieć.

 

Jeżeli coś jest jeszcze a czego nie wspomniałem proszę o wymienienie i wypisanie jak postępować w jakiej kolejności.

post-11620-13685166720488_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1.Powinieneś przemyć akwarium wodą z solą a potem je wypłukać czystą wodą bez soli.

 

2.Do takiego małego zbiorniczka raczej nie wsadza się tła strukturalnego.Przytnij swoje tło na wymiary akwa przyklej na tylnej ścianie akwarium za pomocą przezroczystaj taśmy.

 

3.Rurke przymocuj tak jak jest na zdięciu lub w instrukcji.Grzałke zamontuj gzieś na tyłach akwarium aby nie była za bardzo widoczna.Filtra nie da się za bardzo ukryć więc zamontuj go na bocznej ścianie tak aby spełniał swoje wymagania.

 

4.Nie stosujemy białego podłoża gdyż wywołuje on stres u ryb.Jeśli już to ZN 3.

 

5.Poszukaj na forum roślinek i podaj te które ci się podobają a my Ci pomożemy.

 

6.Możesz wsadzić tam krewecie(RC albo amano) Możesz wsadzić tak gupiki (2 samce + 5 samic)

10-15 rynek to troszkę za dużo jak na 25l.

 

Pomyśl też o jakichś ozdobach tzn. korzeń,jakieś kamyczki itp...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1.Powinieneś przemyć akwarium wodą z solą a potem je wypłukać czystą wodą bez soli.

A czy jak tak zrobię, to mogę zalać akwarium i wlać tego ESKALARIN, żeby woda stała 1,5 tyg, a później wpuszczać rybki??

Czy musi stać w czymś innym, bo nie posiadam wiaderka czy miski w której mogłbym trzymać tyle wody przez 2 dni żeby sie odstała.

 

przyklej na tylnej ścianie akwarium za pomocą przezroczystaj ściany.

Za pomocą przezroczystej ściany? to jest coś ala przezroczysta taśma 2 stronna na cała wielkość obrazu czy coś innego o czym nie wiem???

 

Grzałkę zamontuj gzieś na tyłach akwarium aby nie była za bardzo widoczna

Rozumiem że grzałka w wodzie :P? z tyłu?

Jeszcze jedno pytanie. Filtr Wody mam wstawić do poziomu tego kółka:>??

 

6.Możesz wsadzić tam krewecie(RC albo amano) Możesz wsadzić tak gupiki (2 samce + 5 samic)

10-15 rynek to troszkę za dużo jak na 25l.

Czyli jak , 1 krewetka RC lub AMANO, i do tego 7 gupików??

 

Myślę ze jak 7 gupików to max 10 rybek było by akurat chyba. Bym jeszcze jakiś 3 wstawił? Ewentualnie inaczej bym to chciał rozwiązać, mniej gupików, a co sądzicie o neonkach czy jakieś jeszcze takie małe rybki jakie możecie polecić.

 

Pomyśl też o jakichś ozdobach tzn. korzeń,jakieś kamyczki itp...

Prosiłbym podrzucić jakieś pomysły. (zdjęcia)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A więc tak:

1. Akwarium przemyj ciepłą wodą z dodatkiem soli.

2. Tło zakładasz na tylną szybę i przyklejasz taśmą albo jak chcesz to nawet klejem, ale najlepiej odrobina przezroczystej taśmy, bo jej nie widać.

3. Rurkę zmontuj tam, gdzie Ci wygodnie, najlepiej tam, gdzie powinna być- czyt. instrukcja.

4. Ja bym wybrał zestaw 3, albo zestaw 0.

5. Hmmm. No roślin się nie planuje :) Zależy co tam chcesz hodować, ale według mnie to jakiś mały korzonek, z przodu trawniczek z małego heńka, na tył jakieś moczarki, rogatki, na środek no nie wiem, co ci tam do gustu przypadnie, mchy.

6. Z rybek:

- obsada 1:

5 samców gupika

10 krewetek RC

- obsada 2:

samiec bojownika

kilka ślimaków

Więcej informacji o rybkach do takiego akwarium tutaj -> viewtopic.php?f=39&t=19607

Mam nadzieję, że pomogłem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o rybki prosiłbym tak żeby były 3 rodzaje, innych rybek po 3 rybki , + 1 krewetka ewentualnie ;P

Obsada:

 

2+5 gupik

10 krewetrek RC (jedna to za mało)

1x samiec bojownika syjamskiego

Tak jak kolega napisał kilka ślimaków.

 

Na neonki akwarium trochę za mało...

Raczej innych rybek za bardzo tam nie "wciśniemy".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...