Skocz do zawartości

72L - powrót do hobby


cub3
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie wszystkich.

Mam na imię Kamil, jestem z Warszawy i postanowiłem powrócić do swojej prawdziwej pasji jaką jest akwarystyka.

Przed 4 laty zerwałem z rybami po w sumie niewielkim, 4 letnim stażu z 54L zbiornikiem, później tak się złożyło, iż nie miałem warunków sprzyjających ku założeniu nowego zbiornika, a cały czas o tym myślałem.

Wreszcie się udało. W planie w przyszłości jest bardzo duży zbiornik, teraz stanęło na 72L.

Jest to zbiornik 60x30x40.

Akwarium będzie dość gęsto zarośnięte roślinami.

Korzeń, kamienie, drobny żwir.

Oświetlenie 1x15W + 1x24W.

Woda jest średnio twarda ~15' dH.

pH - 7,5.

 

Wybrałem sobie taka obsade i prosiłbym o porade:

 

1x Bojownik samiec + 2 samice

7-8 x Neon Innesa

7-8 x Miedzik obrzeżony

6 x Kirysek Panda lub inny - ewentualnie, czy proponujecie coś innego. Na Zbrojniki lub Platydorasa zbiornik za mały...

6 x Krewetka Red Cherry

 

 

Będę wdzięczny za wskazówki!

 

Kahl: dbaj o pisownię, stosuj polskie znaki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1x Bojownik samiec + 2 samice

7-8 x Neon Innesa

7-8 x Miedzik obrzezony

6 x Kirysek Panda lub inny - ewentualnie, czy proponujecie cos innego. Na Zbrojniki lub Platydorasa zbiornik za maly...

6 x Krewetka Red Cherry

Krewetki z bojownikiem?

Hmm..

Dużo kryjówek? Ok, tylko że bojownik jest rybką polującą na inne małe akwariowe żyjątka. Jest szansa na to, że jeśli będziesz go żywił odpowiednim pokarmem nie zainteresuje się dużymi, dorosłymi krewetkami. Gorzej będzie z maluchami. A w sumie nigdy nie wiadomo czy nie tknie i tych dużych. Któregoś dnia możesz się obudzić i krewet nie będzie, bądź będą Ci systematycznie podjadane.

 

Pandziochy: oj uwierz mi będziesz miał z nich pociechę ;)

Miedziki: zredukowałabym do 6 sztuk.

 

 

Woda jest srednio twarda ~15' dH.

pH - 7,5.

Najlepiej by było gdybyś zbił te parametry do mniej więcej 10 dH oraz 6,5-7,0 PH ;)

Rybki wtedy będą czuły się najlepiej.

 

Oswietlenie 1x15W + 1x24W

Silne oświetlenie, poradzisz sobie z glonami?

 

Planujesz może podawanie Co2?

Jaki filtr?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź.

 

Powiem szczerze, że kilka lat temu krewetki byly jeszcze mało popularne, wiem o nich tyle, co wyczytałem ostatnio, ale nie wiem nic o apetycie bojownika na nie.

Zależało by mi na zatrzymaniu bojownika w akwarium, ąle w sumie nie kosztem krewetek...

Jaki ewentualnie inny harem byś polecal?

Sorry, zapomniałem - akwarium będzie nawożone CO2 - na początku w płynie, później butla + od początku nawozy -płynne.

Filtracja - kaskada Aquael FZN-2 na bocznej ścianie.

Kryjówki - oczywiście tak, dla krewetek.

Mniej miedzików, wiecej neonów?

Ewentualnie, co zamiast miedzików?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...