Jump to content

Ratunku!!!! CHoroba zabija mi ryby!!!!!

Recommended Posts

Witam wszystkich

Jestem tutaj nowy i prosze o pomoc!!! Prowadze akwarium juz 5 lat i do tej poru nie mialem wiekszych klopotów. Mialem choroby ale zawsze sobie radzilem. Tym razem nie mam pojecia co to moze byc.

Akwa 300L , ph 7.5 , 40 rybek,dzisiaj zdechly 3 ryby

Objawy - ryby ocieraja sie o kamienie , bledna , chowają sie i nie plywaja , na samym końcu wyskakuje im czerwona wysypka w okolicy pyszczka i zdychają.... Choroba bardzo szybko postepuje

jestem zrozpaczony

Ratujcie.

Witam .

Najprawdopodoniej to jakiś grzyb. Ryby musiałby się zarazić z dostarczeniem nowych roślin, ryb, czy podczas podmiany wody. Chociaż bez zdjęcia nie jestem pewien. Może to być także skrajny niedobór witamin ( A, B1,B12 ) powodują wybroczyny na ciele , apatię, anemię czy nieregularne ruchy. Skoro się pocierają , to myslę iż może je to swędzić. Obstawiałbym raczej na grzyba.

Teraz już raczej nic nie zrobisz. Ale jutro rano jedź do zoologicznego i kup MFC 2000 albo Abioseptynę.

Pozdrawiam !

Skoro szybko się rozprzestrzenia, to wydaje m się że musi być to choroba bakteryjna , żadne grzyby, przywry itp nie atakują wielu ryb , tylko ryby osłabione.

ja bym zaryzykował i podał bactopur - jak gdzieś to dostaniesz

Dzieki za szybka odpowiedz. Narazie kontynuje leczenie mcf - nie za skutecznie ale moze cos jest lepiej - z drugiej strony moze sie tylko łudze i sobie wmawiam - nie wiem. Mam na półce omniforte sery tego tez chcialem spróbowac - kilka razy zadzialal,moze i tym razem da rade.

Jak nie to jade po bactopur.

Mam jeszcze dwa pytania

1, Czy jak uzywam tych lekow moge razem z tym dodać soli aby odkazik zbiornik,wode i ryby??

2, mam wlanu mcf , a chciałbym teraz zmienic lek , to jak przejsc z jednego na drugi?? Tak aby ryby na tym nie ucierpialy??

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

• Create New...