Skocz do zawartości

Restart akwarium- czy ma to sens ?


Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Nie mogę uporać się z sinicami - non stop wracają, po około 2-3 miesiącach, nawet po erytromycynie w takim przepisie jak wszyscy zalecają. Ostatnio wróciły mi, gdy CO2 skończyło mi się w butli i nie miałem podawania CO2 przez 5-6dni - rozumiem, że miało to bezpośredni wpływ ? Czy restart akwarium, polegający na wyczyszczeniu podłoża , akwarium, filtra itp powinien pomóc ?

 

Aktualnie mam JBL Manado i JBL Aquabasis, ale podłoże było zakładane półtora roku temu więc jest pewnie wyjałowione - i teraz pytanie - czy opłaca mi się je przepłukać [ Samo manado bo z Aquabasis nic nie zrobię ] wyparzyć i zasadzić je spowrotem ? Czy lepszą inwestycją byłoby czarne podłoże dedykowane dla krewetek [ stać by mnie było na jeden worek 5 kilogramowy ] i do tego dokupienie drobnego czarnego żwiru jaki można znaleźć na allegro ? Zbiornik 112L , filtr JBL e900 crystal profi, oświetlenie 2x 18W + 2x 24W [ narazie tego drugiego nie załączałem ] .

 

Bólem jest jeszcze twardość ogólna wody, wahająca się w okolicach 19-20.

 

Domyślnie ma pływać 6-7 małych rybek typu danio różowe + krewetki

 

Oczekuję na porady i pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli jeszcze nie zrobiłeś restartu zrób tak jak mi doradzili w akwarystycznym

wyciągnij wszystko co sie da chodzi mi o sinice, podmień około 30% wody i wlej czystego azotu około 15ml na baniak, po tygodniu zrob tak samo, napewno będzie lepiej

ja co tydzien naprawde wyciągałem dużo sinic cała tylnia szyba + rośliny po zastosowaniu azotu dwa razy sinice znikły

azot miałeł z easy life

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...