Skocz do zawartości

Glony jakieś włosowate


warson1987
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie, ostatnio muszę się przyznać zaniedbałem czyszczenia akwarium oraz podmiany wody. Co spowodowało chyba bardzo dużą ilość glonów... kiedyś nie było o widoczne lecz teraz jest przerażające.. już prawie wszystkie rośliny i całe akwarium mam opanowane przez to coś...

 

Poniżej przedstawiam fotki jak wyglądają roślinki...

 

Mam prośbę, proszę o porady jak zwalczyć te glony, czy jest jeszcze jakaś szansa na powrót do pięknego akwarium.

 

z góry dziękuję i pozdrawiam.

 

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest jest. Wyczyścić na ile się da, przetrzeć szyby i roślinki, odmulić dno, poczekać z 30min aż filtr trochę brudu wciągnie, podmiana ok 50% wody później po 30% co tydzień i na dwie godzinki w dzień gasić światło podczas środkowej fazy świecenia w akwarium przez 3 dni. Na 100% pomoże. Azot i fosfor strasznie wzrósł, przez zaniedbanie i wdały się glony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziekuję, ja świecę raz tak przez około 10h, polecasz coś zmniejszyć?

Niestety mechanicznie strasznie trudno jest je ściągnąć... już próbowałem.

może jakiś specjalny wkład do filtra?

z tym 50% to nie wiedziałem, jutro się tym zajmę :)

Aha będę też czyścił Filtr i wymieniał watę, bo z rok nie czyściłem robić to przed podmianą czy po??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Świecisz ok niczego nie zmieniaj prócz tego wyłączania po 4 godzinach tak na 1,-2h. Ile usuniesz tyle usuniesz, jest jeszcze metoda całkowitego wyjęcia roślin i wyczyszczenia w roztworze kwasku cytrynowego z wodą. Filtr wyczyść w podmienianej wodzie w misce po tym jak odmulisz i przetrzesz wszystko w akwarium. :shock: Rok? masakra :shock: Aby szybciej pozbyć się glonów polecam jeszcze easy carbo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem już po :-) tzn:

 

Odmuliłem prawie całe dno

Rośliny i liście, które były zaatakowane przez krasnorosty wywaliłem, (niestety ręcznie nie było szans tego dziadostwa usunąć)

Podmieniłem około 30-40% wody.

Wyczyściłem filtr, do filtra dodałem Wkład z Węgla.

Do wody wlałem 5X większą dawkę Easy Carbo.

Światło ustawiłem na 8h

To by było na tyle.

 

Proszę powiedzcie mi kiedy robić nastepną podmiankę?

Niestety i tak nie wszystko udało mi się usunąć gdyż musiałbym prawie pół akwarium usunąć i na nowo rośliny zakupić...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20/30% na 126l to ile to będzie :) ?

Matma się kłania :shock:

NO3 zbijesz podmiankami i dbaniem o akwarium, na razie wstrzymaj się z kolejną podmianką. Rób jak przystało co tydzień. Parametry się ustabilizują i pilnuj aby uniknąć:

- złych podmiany wody, nieregularne lub w złych ilościach

- złej opieka nad filtrem

- złego, niedopasowany do akwarium i rodzaju ryb filtr

- brak regularnego odmulania dna

- przekarmianie ryb

- za mało roślin, źle rosnące rośliny - czyli problemy z nawozami, CO2 i... światłem

- przerybienie

- martwe ryby ukryte gdzieś przed naszym wzrokiem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...