Skocz do zawartości

[54l] Moje ogólne, skromne akwarium


sidorcia
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Akwarium 54l (60x30x30)

 

Ryby:

6x neon inessa

3x platka (najprawdopodobniej 2+1)

3x gupiki samce + 3x samiczki

1x bojownik

1x ampularia + 1x jakiś brązowy ślimak w białe wypukłe kropki (chociaż co jakiś czas widzę gdzieś maleńkiego ślimaczka, którego pewnie zjada bojownik bo już później śladu po nim nie ma)

1x zbrojnik niebieski

 

Rośliny:

Bacopa monnieri, kryptokoryna

Woda: 25st.

Grzałka: 75W + termometr na szybie

Filtr: AquaEl Fan1

Oświetlenie: 11W + nocne ledowe niebieskie

Podłoże: żwirek drobny a na górze żwirek grubszy

Nawozy: codziennie dodaję jedno 'wstrzyknięcie' tego:

http://aquarid.pl/130-258-thickbox/carb ... ua-art.jpg

gdyż roślinki mi zbrązowiały

 

Narazie skromnie jeśli chodzi o roślinki, wystrój itp, w dodatku jakieś stworzonko (prawdopodobnie platka) zjada mi jedną roślinkę, z której już prawie nic nie zostało. Jedna platka jest chyba w ciąży, chociaż sama nie wiem.

Przepraszam z góry za jakość zdjęć.

 

 

Tak wyglądało akwarium od razu po zalaniu wodą:

Dołączona grafika

 

Tak wygląda akwarium na dzień dzisiejszy:

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

 

Gupiki

Dołączona grafika

 

Ciężarna? platka

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

 

Bojownik

Dołączona grafika

http://img806.imageshack.us/img806/8905/dsc00338u.jpg

 

Ampularia

http://img836.imageshack.us/img836/4259/dsc00450ku.jpg

 

Zjedzona roślinka:

http://img62.imageshack.us/img62/3392/dsc00408np.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 101
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Drobniejszy żwirek np czarny, jakiś korzonek obsadzony mchem, widział bym tam wtedy pielęgniczki np kakadu ;) Co o tym sądzicie?

powiedziałbym, że kakadu to ryba bardziej charakterna niż bojek, to sobie wyobraź co by się działo gdybyś wpuścił tutaj harem bojownika, a co dopiero kakau. pokaż mi gdzie w naturalnym środowisku tych pielęgniczek występuje żwir, czy kamienie. do prawidłowych warunków kakadu jest potrzebny filtr RO i całkowicie inne podejście do tematu.

kakadu to nie ryba dla początkujących!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

powiedziałbym, że kakadu to ryba bardziej charakterna niż bojek, to sobie wyobraź co by się działo gdybyś wpuścił tutaj harem bojownika, a co dopiero kakau.

Rybki byłyby oczywiście do wymiany :D

 

 

pokaż mi gdzie w naturalnym środowisku tych pielęgniczek występuje żwir, czy kamienie

A ja hoduję krewetki bez mchu i co w związku z tym? :zamieszany:

 

Do prawidłowych warunków kakadu jest potrzebny filtr RO i całkowicie inne podejście do tematu.

kakadu to nie ryba dla początkujących!

Wysoko stawiasz poprzeczkę. Nie zgodzę się że tylko dla doświadczonych akwarystów :) W wikipedi to sobie można poczytać :lol:

 

Uważam że sugestia jest dobra i do rozpatrzenia. Nie nalegam jednak na hodowlę tych wdzięcznych rybek tylko proponuję ;) To że ktoś dopiero zaczyna nie oznacza że należy od razu przekreślać jego zdolności. Bo niektórzy łapią szybko i nie są laikami ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aktualnie obsada jest taka:

Ryby:

5x neon inessa

3x platka (najprawdopodobniej 2+1)

1x ampularia + 1x jakiś brązowy ślimak w białe wypukłe kropki + 1x jakiś maleńki

1x zbrojnik niebieski

Na zbrojnika za małe akwarium. A na danio też bo ta rybka jest ruchliwa :) Żwir wygląda jak z pola :zamieszany:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomyliłeś gatunki to nie neonki a danio ;)

chyba wiem co piszę ;) ? zdjęcia są stare, dlatego napisałam nową obsadę. Bo danio już nie mam. czytaj uważnie :)

 

 

Aktualnie obsada jest taka:

Ryby:

5x neon inessa

3x platka (najprawdopodobniej 2+1)

1x ampularia + 1x jakiś brązowy ślimak w białe wypukłe kropki + 1x jakiś maleńki

1x zbrojnik niebieski

Na zbrojnika za małe akwarium. A na danio też bo ta rybka jest ruchliwa :) Żwir wygląda jak z pola :zamieszany:

 

A gdzie ja w moim ostatnim poście napisałam, że mam danio!? :shock: Może to Ty przyszedłeś tu z pola? A nie mój żwir, bo o gustach się nie dysutuje, w dodatku w tak chamski sposób.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomyliłeś gatunki to nie neonki a danio ;)

chyba wiem co piszę ;) ? zdjęcia są stare, dlatego napisałam nową obsadę. Bo danio już nie mam. czytaj uważnie :)

 

 

Aktualnie obsada jest taka:

Ryby:

5x neon inessa

3x platka (najprawdopodobniej 2+1)

1x ampularia + 1x jakiś brązowy ślimak w białe wypukłe kropki + 1x jakiś maleńki

1x zbrojnik niebieski

Na zbrojnika za małe akwarium. A na danio też bo ta rybka jest ruchliwa :) Żwir wygląda jak z pola :zamieszany:

 

A gdzie ja w moim ostatnim poście napisałam, że mam danio!? :shock: Może to Ty przyszedłeś tu z pola? A nie mój żwir, bo o gustach się nie dysutuje, w dodatku w tak chamski sposób.

Chciałem tylko zwrócić uwagę, że mnie to zdziwiło... Czy to chamskie zachowanie w porównaniu z tym co ty piszesz do mnie? ;)

 

Ps: Sorka, za danio. Nie doczytałem... leń.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co jak co ale się uśmiałem jak napisałeś o tym żwirku :D

 

Nie przejmuj się i nie bierz tego jako obrazy bo zapewne nie o to chodziło.

Czekamy na jakieś nowe fotki :)

Owszem. Nie miało być to złośliwe. Po prostu tak mi to wyglądało bo mój wspaniałomyślny kolega wziął podłoże do akwarium z żwirowni... I te kamyczki wyglądały tak samo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aktualnie obsada jest taka:

9xneon inessa (1 zdechl w 'podrozy')

3x platka

2x krewetka red cherry

2x cierniooczek

1x zbrojnik niebieski

2x slimaki

1x gupik ktorego chce oddac

 

zdjecia dodam pozniej :)

 

Proponuję pozbyć się jajożyworodnych bo tu po prostu nie pasują. Oczywiście to tylko moje zdanie. Jak już mówiłem zbrojnika będziesz musiał się pozbyć nawet jeśli jest mały... W rzeczywistości może staranować krewecie.

 

Na dno możesz kupić kilka otosków przyujściowych. Powinieneś dokupić również przynajmniej 2 cierniooczki bo to ryba stadna. Ampularie mogą legnąć - wiem z doświadczenia - kiedy piskorki się do nich dobiorą. Krewecie do czyszczenia wystarczą ;)

 

Shark rozumiem, i przepraszam za moj 'wybuch' ;)

No Problem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodaję zdjęcia nowej aranżacji akwarium.

Kamienie te które są w akwarium + kilka innych które mam posklejam silikonem akwarystycznym, zrobię takie tuneliki dla cierniooczków. Z czasem zniknie środkowy kokos a w jego miejsce trafi korzeń. Ale narazie zostaje tak jak jest. :lol:

 

Dokupię 2 cierniooczki, 8 krewetek. Chciałabym coś jeszcze ale nie wiem co mogę dodać?

Zbrojnik narazie zostaje, wkrótce go oddam. ;)

 

Shark - spójrz na znaczek oznaczający płeć obok mojego loginu :D

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Chciałabym tylko dodać, że to moje pierwsze w życiu akwarium, więc nie krytykujcie mnie zbytnio :oops:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wywal te różnokolorowe kamienie, zmień podłoże na jednokolorowe, dosadź roślin, wywal ten dziurawy kokos który do niczego nie pasuje, dorzuć jakiś ładny korzeń i obsadż go microzolium i mchem, daj jakiś trawniczek i więcej roślinek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij




×
×
  • Dodaj nową pozycję...