Skocz do zawartości

Dziwne zachowanie samicy bojownika


speedy_143
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Aktualnie posiadam akwa 30l z osprzętem a w nim haremik Bojka (1+2). Zastanawia mnie zachowanie jednej samicy. Od 3-4dni troszkę dziwnie sie zachowuje. Wygląda jakby była osowiała, słaba, czasami siedzi sobie na dnie zbiornika lub na filtrze a czasami pływa pod powierzchnią wody prawie pionowo tak jakby czegoś szukała. Jest dość gruba ale nie ma mowy o przekarmieniu(standardowe dawki pokarmu rano i wieczorem i 1dzień w tygodniu post i nigdy z przekarmieniem problemu nie było). Najciekawsze jest to że samiec nie odstępuje jej na krok cały czas przy niej pływa, niesamowicie się stroszy aż go normalnie skręca. Niesamowite pozy hehe! Samica czasami ucieknie i schowa się w roślinach ale z reguły toleruje samca a co najciekawsze jak tylko on zjawi się w pobliżu to na ciele samicy pojawiają się pionowe bardzo wyraźne paski a ponieważ samica jest czerwona to widać te paski doskonale. Miałem wrażenie że owej samicy coś dolega ale teraz to sam nie wiem.

Dlatego w tym miejscu mam do was pytanie: czy takie zachowanie samicy może być oznaką że jest ona gotowa na tarło?

A może to rzeczywiście jakaś choroba ją łapie?

A tak całkiem z ciekawości to jak długo schodzi samcowi zrobienie gniazda?

Czasami mam wrażenie jakby zaczynał ale po jakimś czasi odpływa.

Jeżeli macie możliwość to bardzo was proszę pomóżcie

Z góry wielkie dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój drogi, to z pewnością tarło. Jak długo masz razem te rybki?

Jeśli samica jest gruba, może to być oznaką tego, iż posiada w sobie jaja.

Bojowniki są jajorodne , tzn składają jaja, bojowniki dodatkowo budują gniazda, ale to pewnie wiesz :)

Jeśli chodzi o te rybki to samiec rzeczywiście czasami chroni samicę, no i powinien zbudować jej gniazdo.

Nie masz powodów do obaw. Z pewnością nie jest to żadna znana mi choroba.

 

Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to jestem spokojniejszy :D . Samice w akwarium mam około pół roku a samca jakieś 3tygodnie ponieważ poprzedni mi padł. A piszesz że "samiec rzeczywiście czasami chroni samicę" i z tym się zgodzę bo drugą samicę jak tylko się zbliży przepędza po całym akwa. Poczekam na rozwój wydarzeń

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...