Jump to content

[30l] Krewetkarium, restart

Hubertus
 Share

Recommended Posts

Baniaczek 30l

Filtr: kaskada Aqua Clear 20

Oświetlenie Aquael Econoline 9w

Czekając na przesyłkę z mini zestawem do morszczaka pobawiłem się ze swoim starym krewetkarium. Woda, mchy, korzeń, kamienie z dojrzałego zbiornika. Chyba przesadziłem trochę z microsorium po lewej stronie.

Dołączona grafika

Uploaded with ImageShack.us

Wrzucę jeszcze jakieś fotki jak się rozorośnie, o ile ktoś będzie chciał na to patrzeć :)

Pozdrawiam!

Roślinki posadzone w przyciętych kubeczkach po mchu wypełnionych substratem dla roślin, porobiłem dziury na całej powierzchni kubka. Mech po lewej rośnie na kawałku mangrowca więc też da radę. W podłożu pracuje ok 30 świderków, chyba nie będzie problemu z brakiem tlenu.

Co do drobnoustków obrzeżonych, fajne rybki ale z tego co doczytałem wynika że są wielkością zbliżone do neonów więc raczej odpadają. Poza tym "Najlepiej czuje się w towarzystwie pokrewnych gatunków. Akwarium powinno być ocienione pływającymi roślinami oraz mieć ciemne podłoże" więc odpada x2. Szkoda bo ładne bestie :) Cały czas szukam czegoś małego stadnego lub większego ciekawego samotnika, w stylu Bojownika. Najwyżej same krewecie będą.

Kupiłem dziś bojka granatowo-niebieskiego. Ślicznie wybarwiony z wielkimi płetwami. Jedyny który nie był obskubany. Doszła też jedna krewetka red nose i jedna krewetka filtrująca Atya gabonensis. Wstawię foty jutro bo zgasiłem im światło przy wpuszczaniu żeby się nie stresowały.

• 1 month later...