Skocz do zawartości

[54L] Łuskowe maleństwo aktualizacja str. 11


łuska
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Nadszedł ten dzień i oto chciałabym zaprezentować moje akwarium 54l (60x30x30). Nie jest to opti white, ale szybka float też może być ładna. Ale zanim nadejdą fotki troszkę informacji podam.

 

Fauna:

10x bystrzyk amandy

z 5 platek- ale wiadomo mnożą się

2 miniaturowe raczki cambarellus alabama

2 ampularie

i na razie 2 kiryski spiżowe, ale z czasem będzie stadko.

 

Flora:

heteranthera zosteofolia

mały heniek

duży heniek

rotala jakaśtam

staurogenya sp

elosiek

glosiek

ludwiga

lotos czerwony

hydrocotyte ale nie japan

taiwan moss

java moss

stringy moss

microsorium narrow

Micranthemum umbrosum

Limnophila

didiplis diandra

 

nawozy i dodatki:

grzałka tetra

filtr wewnętrzny (niestety)- aquael powerhead model circulator

Nawożenie Co2 (butla)

Aqua Basic Plus JBL

Ferropol JBL

temp. 26*C

Ph ok 5-7 (test kropelkowy Sera)

 

co tam jeszcze podać

a już wiem, marne jak na razie swiatełko ale zmienie to lada tydzień bo mam 15W z odbłyśnikiem i orginalnym starterem

 

A teraz chyba czas na fotki

post-8723-13685166714677_thumb.jpg

post-8723-13685166715037_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 108
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

*Szczera opinia mode on*:

 

1. Na zmienniaki, plamiste, nie wielobarwne, baniak jak najbardziej ok. Zadbałbym tylko o to żeby w tym baniaku nie znalazły się więcej niż dwa samce.

 

2. Namieszałaś tego zielska przeokropnie...

 

3. Jak szybko nie zmienisz oświetlenia, to problem z zbyt dużym wymieszaniem roślinności sam się rozwiąże.

 

4. Wizualnie, ok, jaki tam masz żwir? Chyba nie sam JBL.

 

5. Te ślimaki zrobią Ci rzeźnie z zielska.

 

6. Spiżowe oddaj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I jak może być akwarium? :mrgreen: Jeszcze poczekam jak się rozrośnie wtedy pewnie będzie lepsze.

Daje ostrzeżenie za post post podstem, napisany z premedytacją.

Była odpowiedź na mojego posta, wykasowałaś ją, ok chciałaś dodać nowe foty, bez pisania pod sobą i...podbiłaś temat nowym postem. // Atreyu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akwarium byłoby ładniejsze, gdyby było bardziej, hmmm... przejrzyste? Brudna szyba, glony i jeszcze raz glony. Patrząc na niego widzę jakiś "nieład", może i jest w Tym urok, ale nie dla mnie. Grunt, że Tobie się podoba.

 

ps. Rybka ze zdjęcia ma przekrwione/ zaczerwienione skrzele, co świadczy o chorobie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Elegancko , prze de wszystkim wielki POZYTYW za lampę a nie pokrywę. Wiem że przy większych zbiornikach czuć niemiłosiernie wilgoć w pokoju ale jak bym miał wybierać między pokrywą a codziennym wietrzeniem pokoju i tak bym wybrał lampę. Wiem co mówię , miałem lampe przy akwa 120x45x40 i wodę 30C więc wiem jak to jest. Pozdrawiam !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wybrałam lampę, bo akwa z pokrywą to tak jak pudełko (jeszcze prostokątne na dodatek), ale wiadomo wtedy trzeba mieć rybki które nie wyskakują z akwarium.

 

Atreyu- no właśnie wiem, że czeka mnie przycinka i aż mnie zimny pot zalewa na samą myśl, ale wiem, muszę to zrobić bo w końcu ryby się zgubią w tym lesie.

 

made in china- mam miniturowe raczki :) a samiczka właśnie nosi jajeczka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij




×
×
  • Dodaj nową pozycję...