Skocz do zawartości

Dojrzewające akwa bez filtra?


Bartex
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Przypuśćmy: mam akwa, oświetlenie, podłoże ale brak filtra.

Czy mogę zalać akwarium aby dojrzewało a po ok 3 tygodniach dołożyć filtr?

Oczywiście nie mówię, że po tych 3 tygodniach wpuszczę ryby:)

Czy w wodzie wytworzą się i przeżyją bakterie do czasu podłączenia filtra, czy z wodą się nie będzie działo nic złego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oki to jak po tych 3 tyg. dam filtr to też się w nim wytworzą.

A w tym czasie mogłyby np w podłożu się rozwijać... Czy się mylę?

 

Ponad to mam korzonki które to nie koniecznie będą sobie chciały od razu tonąć więc i one by skorzystały na pobycie w wodzie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takim przypadku jedyne co Ci się może tam rozwinąć to syf , kiła i mogiła . "Stojąca " woda ,korzenie ,rośliny ,ciepło. Chociaż z drugiej strony 3 tyg to nie dekada, ale ja bym nie ryzykował , gdzie Ci tak spieszno . Zalej akwarium jak sobie kupisz filtr. Cierpliwość przede wszystkim,bo widzę że już Cię nosi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko po co je moczysz skoro jak widać toną,na przyssawki go przymocowałeś?

Możesz go moczyć w akwarium bez filtra.

Jak będziesz często wymieniał całą wodę,to może być,ale w takim wypadku nie licz na dojrzenie zbiornika.

I raczej podłoże może się zmarnować.

Po załączeniu mediów i wymyciu dokładnym zbiornika i tak będziesz musiał poczekać do zamknięcia cyklu,według mnie

lepiej nic nie moczyć i lepiej kupić filtr na jedno wyjdzie z czasem,a kłopotu będzie mniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hallo

To jest ten 30 litrów zbiornik?

Jeśli tak to zalewaj i czasowo uruchamiaj filtrację napędzaną powietrzem o ile masz napowietrzacz.

Podejdź sobie do drogerii i kup drobnoporową gąbkę jakąś, w ogrodniczym kawałek (10-15 cm) węża 12/16 lub nieco grubszy, 2 przyssawki, węża na 5-7 cm dziurawisz nieco, robisz otwór w gąbce na te głębokość, wciskasz w otwór grubego węża, na węża przyssawkę albo i 2, do węża kamień napowietrzający, podłączasz do napowietrzacza i masz filtr klasyczny względnie tani ^^

Jak już będziesz miał właściwy filtr to go uruchomisz o oba będą przez czas jakiś działać razem, po 2-ch tygodniach odłączasz gąbkę i po ptokach.

 

Niestety nie mam zdjęcia pokazującego cały taki cuś z boku

http://dziki.2box.pl/krewetkaria/25l_x1.jpg

Zawsze możesz gdzieś poszukać całego akwarystycznego filtra gąbkowego

 

hint:

przez taki filtr gąbkowy napędzany powietrzem żeby wszystko prawidłowo działało powinno się przegonić około 2 litry powietrza na minute.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz go śmiało zalać jak zadbasz o ruch wody. Nic złego nie powinno się stać. Wrazie czego zawsze możesz podmianę wody zrobić jak parametry wody będą szalały. Chodzi o początek cyklu azotowego. Czytaj amoniak. Bo na no3 to będziesz dlugo czekał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...